Žádaný reprezentant. 3 kluby, do kterých by ze Sampdorie mohl odejít Jakub Jankto

Dříve se o něj údajně zajímal AC Milán nebo Arsenal. Jakub Jankto nakonec přestoupil z Udine do Sampdorie, už brzy by jej ale mohl čekat další přesun. Český reprezentant se dostal na radar několika zahraničních klubů.

Pětadvacetiletý Jankto patří ke klíčovým hráčům Sampdorie, za kterou letos v Serii A odehrál 17 zápasů, v nichž dal čtyři góly a přidal tři nahrávky. V duelu proti Interu Milán navlékl na ruku kapitánskou pásku a v týmu patří ke klíčovým postavám. Sampdorie by o něj ale brzy mohla přijít, o Jankta je totiž zájem v zahraničí. Tři kluby, které okolo něj krouží, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Union Berlin

Jakub Jankto 21.jpg

Jankta údajně sledují v Německu. Zájem je o něj v hlavním německém městě Berlíně – ne však z Herthy, kde působí Vladimír Darida, ale z konkurenčního Unionu. Ten se překvapivě drží na osmém místě bundesligové tabulky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Trabzonspor

Jakub Jankto Sampdoria.jpg

Jankta lákají také do Turecka. Konkrétně o něj má zájem Trabzonspor, za který ještě v minulé sezoně hrával Filip Novák. Známý turecký klub je v aktuálním ročníku na šestém místě tabulky, ze kterého ztrácí jedenáct bodů na vedoucí Besiktas. Je ale otázkou, zda by Trabzonspor nebyl pro Jankta krokem zpět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

VfL Wolfsburg

Jakub Jankto ČR 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Kromě Unionu se o Jankta prý zajímá ještě jeden klub z Německa – konkrétně VfL Wolfsburg, za který dříve hrávali Václav Pilař nebo Petr Jiráček. Wolfsburg letos šlape a v tabulce je čtvrtý, jen tři body za druhým Lipskem. Tradiční německý klub si tak klidně může vybojovat místo v Lize mistrů, což by pro Jankta byla velká výzva.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud