Žádaný obránce. 3 zahraniční kluby, které zaujal sparťanský bek Dávid Hancko

Sparta zatím v létě nepřišla o žádnou ze svých opor. To by se ale mohlo ještě změnit, na trhu je totiž zájem o Dávida Hancka.

Nedávno se psalo o možném odchodu Adama Karabce do Itálie. Zájem je však i o dalšího hráče Sparty - zahraniční kluby už delší čas krouží okolo čtyřiadvacetiletého slovenského beka Dávida Hancka. Které celky už zaujal? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Turín FC 

Dávid Hancko Sparta 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Hancko fotbalově vyrost v Žilině, kterou v roce 2018 opustil a zamířil do Fiorentiny. V Itálii se však příliš neprosadil, a tak odešel do Sparty. Na Apeninském poloostrově na něj ale nezapomněli a na jaře zaujal Turín FC, ve kterém působí i bývalý stoper Slavie David Zima. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

West Ham United 

Dávid Hancko Viking Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Za West Ham hrají Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. A poté, co se do klubu dostal i Daniel Křetínský, se začalo spekulovat také o přestupech některých hráčů Sparty. Londýnský klub údajně zaujal i Hancko, o jehož možném odchodu do Anglie se psalo v zimě. Nakonec k němu ale nedošlo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Feyenoord 

Dávid Hancko Sparta kapitán Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Feyenoord hrál v minulé sezoně čtyři zápasy se Slavií, kterou nakonec taky vyřadil ve čtvrtfinále Konferenční ligy. Jednu ze svých vytipovaných posil si ale vyhlédl ve Spartě. Klub z Rotterdamu v létě opustili Luis Sinisterra, Tyrell Malacia a Marcos Senesi, za které Feyenoord získal 55 milionů eur, v současné době má ale jen dva stopery. Za Slováka Hancka prý nabízí pět milionů eur. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud