Žádaný klenot. Pět velkoklubů, které krouží okolo Patrika Schicka

Ještě v uplynulé sezoně hrál za pražskou Bohemku. V létě se mohl vrátit do Sparty, ta se ho ale rozhodla prodat do Sampdorie. Patrik Schick se sice neprobojoval do základní sestavy, má však skvělou formu a v létě se možná bude stěhovat znovu.

15 milionů eur. V přepočtu asi 405 milionů korun. Tolik prý v lednu nabízely přední italské kluby za Patrika Schicka. Jednadvacetiletý útočník ale zůstal v Sampdorii, které letos pomohl už devíti brankami. Jedním z tehdejších zájemců byla slavná Fiorentina, okolo mladého forvarda však krouží ještě další, dokonce zvučnější celky. Více se dočtete v následujících pěti kapitolách.

Pokračování 2 / 6

AC Milán

Patrik Schick Bohemians.jpg

V útoku milánského AC dříve válel Filippo Inzaghi, pak třeba Zlatan Ibrahimovic, a teď by měla přijít řada na Schicka? Není to vyloučené. Slavný klub ze San Sira neprochází nejlepším obdobím, v domácí lize je až sedmý a marně vzpomíná na minulá léta, během nichž vítězil v domácí soutěži i na půdě Ligy mistrů. Vrátí ho do těchto pater zase Schick?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

AS Řím

Edin Džeko AS.jpg

Římské AS se pravidelně pohybuje v horních patrech Serie A. Taky hraje Ligu mistrů. To by pro Schicka bylo obrovským lákadlem. Na druhou stranu je jasné, že by se musel porvat s obrovskou konkurencí. Edin Džeko či Stephan El Shaarawy, to jsou velké kapacity.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dortmund

Jan Koller Dortmund.jpg

O Schicka není zájem jen v Itálii, ale také ve Francii či Německu. Na víkendové janovské derby proto dorazí mimo jiné skauti z Dortmundu, kteří mají českého mladíka v hledáčku.

Borussia v minulosti už vsadila na jednoho českého dlouhána a Jan Koller se jí za to náramně odvděčil. Je však otázkou, jak by se Schick prosadil v konkurenci Marca Reuse či Pierra-Emericka Aubameyanga.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Chelsea

Diego Costa Chelsea.jpg

Tohle by byla pecka. Z Chelsea před rokem odešel Petr Čech, klubu stále patří Tomáš Kalas, a teď by v české stopě na Stamford Bridge mohl pokračovat Schick. Lídr anglické Premier League má jasnou útočnou jedničku v Diegu Costovi, ten by ale v létě mohl odejít do Číny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Inter Milán

Patrik Schick ČR.jpg

Není to tak dávno, co se spekulovalo o tom, že Inter Milán sleduje Ladislava Krejčího z Boloni. Klub ze San Sira údajně sonduje situaci taky okolo Schicka. Před měsícem se psalo o částce 660 milionů korun, kterou za něj Inter chtěl zaplatit. Kolik nabídne v létě?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud