Žádané zboží. 7 hráčů, které v zimě mohou „lovit“ elitní ligové kluby

Ligový kalendář se blíží k polovině. Na podzim se odehrají ještě dva kola a pak soutěž „ulehne“ k zimnímu spánku. Do akce nastoupí manažeři, kteří začnou vyjednávat transfery. Na přestupovém trhu může být zase hodně živo.

Bez názvu1.jpg

Jarní část ePojisteni.cz ligy bude hodně zajímavá. Vždyť do boje o titul může zasáhnout klidně i pět týmů. Hodně bude záležet na tom, kdo a jak přes zimu posílí. Očekává se, že aktivní bude zejména Plzeň, Sparta a Slavia. Na koho mohou mít spadeno? Jména sedmi hráčů, kteří by měli být v kurzu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal.jpg

Dříve ho chtěla Sparta, v létě byl jednou nohou ve Slavii, nakonec ale zůstal v Liberci. Na jak dlouho? Slovanu se příliš nedaří a Vladimír Coufal by se mohl chtít posunout o stupínek výš. Čtyřiadvacetiletý krajní obránce je pro elitní ligové kluby stále atraktivním zbožím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Jugas

Jakub Jugas.jpg

Největším šokem sezony je počínáníí Zlína, který se i po 14 kolech drží na druhém místě tabulky. Hráči z Baťova města jsou proto žádaní, což by mohl být případ i Jakuba Jugase.

Bývalý mládežnický reprezentant má za sebou angažmá v Příbrami a Brně, až ve Zlíně ale ukázal, co v něm je. O čtyřiadvacetiletého obránce, který se letos trefil třeba v zápase se Spartou, by mohl být zájem. Zlín ho ale jen tak neuvolní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Néstor Albiach Roger

Nestor.jpg

Plzeň prošla na podzim výraznou přestavbou, zejména zápasy na evropské scéně ale ukazují, že je třeba udělat další změny. Viktorka shání především tvořivého a kreativního ofenzivního záložníka, který umí zaskočit i v útoku. Proto si údajně vyhlédla Néstora Albiacha Rogera z pražské Dukly, který tyto požadavky splňuje. Problémem ale může být cena. Tým z Julisky si španělský klenot cení prý na 15 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný.jpg

Třiadvacetiletý stoper patří k nejlepším obráncům v lize. Potvrdil to i Karel Jarolím, který ho povolal během své premiéry v národním týmu. Šanci by možná dostal i v dalších duelech, na podzim ho ale přibrzdilo zranění. Teď už je fit a znovu prokazuje vysoké kvality. Zůstane přes zimu pod Ještědem, nebo povýší o level výš?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Sýkora

JAn Sýkora.jpg

35 milionů korun. Tolik je prý Plzeň ochotná zaplatit za Jana Sýkoru, který letos nakoukl do české reprezentace. V Liberci vyzrál v klíčového hráče a jednoho z nejlepších fotbalistů ligy. Jenže Viktorka není jediným zájemcem. O dvaadvacetiletého univerzála usiluje také Slavia, která disponuje tučným jměním. Kdo ho nakonec získá?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michal Škoda

Michal Škoda 2.jpg

Objev sezony. O ofenzivních schopnostech Škody se vědělo, ale u Milana, ne Michala. Bratr českého reprezentanta hraje v životní formě a s deseti góly je nejlepším střelcem soutěže.

Letos se trefil poprvé v sedmém kole a od té doby nevyšel ani jednou naprázdno. Naposledy dal dva góly Příbrami, Zbrojovce to ale na výhru nestačilo. Brno se letos trápí a Škoda by mohl mířit výš. Hodně zajímavé by bylo třeba jeho spojení s Milanem ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Vukadin Vukadinovič

Vukadin Vukadinovič 2.jpg

Hvězda ligy. Srbský útočník to dříve zkoušel ve Slavii či Jablonci, nikde se ale příliš neprosadil. Loni zamířil do Zlína a letos je zatím nezastavitelný. Dokonce uvažuje o českém občanství a mohl by posílit Jarolímovu reprezentaci.

Hráčů, jako je on, po českých trávnících moc neběhá a Zlín bude mít co dělat, by ho udržel. „Ševci“ o něj ale nebudou chtít přijít, bez něj by bojovali o titul obtížně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud