Žádané zboží. 4 zahraniční kluby, které chtěly slávistické duo Deli – Ngadeu

Žádané zboží. 4 zahraniční kluby, které chtěly slávistické duo Deli – Ngadeu

Žádané zboží. 4 zahraniční kluby, které chtěly slávistické duo Deli – Ngadeu

Slavia mohla přijít o dvě klíčové opory základní sestavy. Stoper Simon Deli a defenzivní štít Michael Ngadeu se ocitli v hledáčcích zahraničních klubů z Francie i Anglie. Oba ale zůstávají v Edenu.

Reprezentanti z Pobřeží slonoviny, respektive Kamerunu, patřili k hlavním strůjcům loňské mistrovské jízdy a klub na ně hodně spoléhá i letos. Není divu, že je do svých řad vábily zahraniční kluby. Deli a Ngadeu by ale minimálně do zimy měli zůstat.

„Simon i Michael mají platné smlouvy a nevidím jediný důvod pro jejich uvolnění. Nabídka na hráče neznamená jeho odchod,“ napsal na svém Twitteru slávistický boss Jaroslav Tvrdík. Které čtyři kluby okolo nich kroužily? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Crystal Palace

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Kamerunský reprezentant Ngadeu mohl odejít do Premier League. Jeho herní styl a schopnost zastat post stopera i defenzivního štítu se zamlouvá kouči Franku de Boerovi, který vede Crystal Palace. Ten vstoupil bídně do nové sezony, po třech kolech má na kontě nula bodů i nula vstřelených branek. Ngadeu měl špatné výkony zarazit, Crystal Palace má ale smůlu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Lille

Simon Deli Slavia.jpg

Dříve se spekulovalo o odchodu do Marseille, teď okolo Simona Deliho kroužilo Lille. Francouzský celek, za který dříve hrával David Rozehnal, nevstoupil do nového ročníku ideálně a ze čtyř zápasů vytěžil jen čtyři body za jednu výhru a remízu. Deli však nedávno prodloužil smlouvu do roku 2020 a nikam se nechystá. V jeho kontraktu je však prý zanesena klauzule, na základě které by mohl odejít v zimě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Middlesbrough

Michael Ngadeu.jpg

Další anglický klub, který se zajímal o Ngadeua. Ve hře byl i druholigový anglický Middlesbrough, který dříve patříval k tradičním účastníkům Premier League. Z té však loni po roce znovu sestoupil a letos se pokouší o další návrat. Slávistický štít u toho ale nebude.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Montpellier

Simon Deli Ngadjui.jpg

Ngadeua lákali i do Francie. Do svých řad ho chtěl získat Montpellier, který v roce 2012 vyhrál tamní soutěž. Od té doby se mu ale příliš nedaří. Loni skončil 15., jen tři body od sestupu. O moc lepší to není ani letos, Montpellier má ze čtyř zápasů jen čtyři body, a tak sháněl posily. Podle francouzského tisku byl údajně ochoten zaplatit Slavii 1,5 milionů eur, The Sun psal dokonce o třech milionech liber, což je zhruba 84 milionů korun. Ngadeu ale zůstal ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud