Žádané a drahé zboží. Kolik stojí vytipované posily předních ligových klubů?

Ligový program spěje do finále. Zbývají odehrát poslední čtyři kola a v létě se znovu roztočí přestupový kolotoč. Tradičně nejaktivnější bude Slavia s Plzní a Spartou, které budou lovit posily i v domácích klubech.

Vypadá to, že se máme zase na co těšit. Dá se očekávat další zbrojení Slavie, ale pozadu nebude chtít zůstat Viktorka ani tým z Letné. Elitní tuzemské kluby pravděpodobně přivedou některé (dosud) neznámé hráče z ciziny, ale budou nakupovat také mezi domácí konkurencí. Jména pěti hráčů, o něž je zájem, a ceny, které za ně budou muset zaplatit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Jugas (cca 22 mil. Kč)

Jakub Jugas.jpg

Jakub Jugas byl členem českého týmu na domácím „malém“ Euru, po kterém zamířil do Zlína, kde fotbalově vyrostl a odkud hostoval v letech 2012 až 2015 v Příbrami a posléze v Brně. V Baťově městě se vypracoval v oporu zadních řad, je současným kapitánem týmu a jedním z nejlepších ligových stoperů, o něhož se zajímá Sparta i Slavia. „Člověk se samozřejmě chce posunout,“ uvedl Jugas, jehož cena by mohla přesáhnout dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Mašek (cca 13,7 mil. Kč)

Dominik Mašek 2.jpg

Jednadvacetiletý záložník Dominik Mašek působil několik let v Hamburku, následně hrál v nizozemském Cambuuru a od léta je hráčem Bohemians 1905. V Ďolíčku se z něj stal jeden z pilířů a základních stavebních kamenů středové řady.

V úvodních pěti zápasech dal tři branky a dostal se do reprezentace do 21 let. Od té doby se sice gólově neprosadil, svými výkony ale udržuje vysoký standard. Není divu, že se o něj zajímají přední české kluby. Hodně ho prý lákají do Edenu, kde by neměli problém zaplatit více než deset milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Štětina (cca 16,5 mil. Kč)

Lukáš Štětina Dukla 2.jpg

Pětadvacetiletý slovenský reprezentant je už pátým rokem hráčem Dukly. Na Julisce má pevné místo, je stabilním členem základní sestavy a aktuálně i jedním z nejlepších ligových stoperů.

Zdá se být jen otázkou času, kdy se posune zase o kus dál. Údajně okolo něj krouží všechny přední ligové celky, které však budou muset vytáhnout tučný balík peněz. To by mohla být příležitost pro Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Trávník (cca 16,5 mil. Kč)

Michal Trávník Jablonec.jpg

Mládežnický reprezentant, který je jednou z opor „lvíčat“, patří do základní sestavy Jablonce, který ho získal před dvěma lety ze Slovácka. Ofenzivně laděný záložník, jenž dal letos už tři branky, by se brzy mohl posunout zase dál. Spekuluje se o zájmu Slavie, ta ale nemusí být jediným zájemcem. Hráčova cena? Zhruba 16,5 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vukadin Vukadinovič (cca 19,3 mil. Kč)

Vukadin Vukadinovič 2.jpg

V zimě okolo něj bylo pořádně horko. Vukadin Vukadinovič měl prakticky celou dobu nakročeno do Slavie, o přestup hodně stál, vedení „ševců“ ale smetlo všechny nabídky ze stolu a srbský rychlík zůstal ve Zlíně.

Neskrýval zklamání a zřejmě i proto šel na jaře výkonnostně dolů. Brzy se však začne spekulovat o jeho přestupu znovu. Už dříve byl na radaru zahraničních klubů, sledovala ho Plzeň a do hry se možná vrátí i Slavia. Zaplatí ale někdo téměř dvacet milionů korun?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud