Začíná play-off NHL. 20 českých hokejistů, kteří budou hrát o Stanley Cup

Michael Frolík, Jan Rutta či Ondřej Pavelec mají po sezoně. Calagry, Chicago ani New York Rangers do play-off nepostoupili. Ve hře o slavný Stanley Cup však zůstává dalších dvacet českých hokejistů.

Do play-off NHL postoupilo jedenáct týmů s českým zastoupením. Loňský (i předloňský) Stanley Cup obhajuje Pittsburgh, který bude útočit na hattrick. Bude u toho i Dominik Simon? A kteří další čeští hokejisté se představí v klíčových bojích o slavný pohár? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Ondřej Palát a Andrej Šustr (Tampa Bay)

Ondřej Palát.jpg

Zatímco loni Tampa Bay nepostoupila ani do play-off, letos se stala nejsilnějším týmem Atlantické divize. Ondřej Palát odehrál vinou zranění jen 56 zápasů, dokázal v nich ale posbírat 35 kanadských bodů. Andrej Šustr, kterému po sezoně končí smlouva, zasáhl do 44 duelů. Teď je čeká New Jersey.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

David Krejčí a David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 4.jpg

O jediný bod méně než Tampa vybojoval Boston. Bruins táhl David Pastrňák, který prožil bodově nejúspěšnější sezonu v kariéře a blýskl se 80 (35+45) kanadskými body. Dalších 44 jich přidal David Krejčí, na něhož tým bude hodně spoléhat v play-off. Proti bude stát Toronto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Tomáš Hyka a Tomáš Nosek (Las Vegas)

Tomáš Hyka Vegas gol.jpg

Nováček z Las Vegas měl být v NHL jen do počtu, místo toho patřil mezi nejlepší týmy celé soutěže. 67 zápasů odehrál Tomáš Nosek, jenž se stal velmi důležitou součástí týmu a získal 15 kanadských bodů. K deseti startům nastoupil Tomáš Hyka. Vegas narazí na Nashville.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Jakub Jeřábek, Michal Kempný, Jakub Vrána (Washington)

Michal Kempný Washington.jpg

Ve Washingtonu se vytvořila početná česká kolonie. Capitals, kteří budou útočit na svůj první Stanley Cup, v průběhu sezony posílili Michal Kempný a Jakub Jeřábek, kteří doplili Jakuba Vránu. Ten během své premiérové celé sezony v NHL vstřelil 13 branek a přidal 14 asistencí. V play-off Capitals vyzvou Columbus.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Tomáš Plekanec a Roman Polák (Toronto)

Tomáš Plekanec Toronto.jpg

Zatímco v Montrealu by měl po sezoně, s Torontem si Tomáš Plekanec zahraje o Stanley Cup. V novém působišti zatím stihl odehrát 17 zápasů a připsal si dvě asistence. Maple Leafs budou spoléhat také na služby Romana Poláka, který se dal do kupy po zranění a mohl by získat Bill Masterton Memorial Trophy za oddanost hokeji.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Ondřej Kaše (Anaheim)

Ondřej Kaše Anaheim 2.jpg

Ondřej Kaše se stal pátým nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. Vstřelil dvacet branek, přidal 18 asistencí a navíc dal gól, který Anaheim posunul do play-off. V týmu má velmi důležitou roli, teď narazí na San Jose.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Proti Kašemu se postaví Tomáš Hertl, který před dvěma lety dovedl San Jose až do finále Stanley Cupu. Čtyřiadvacetiletý útočník, kterému po sezoně končí smlouva, odehrál dobrý ročník. Zasáhl do 79 duelů a posbíral v nich 46 kanadských bodů. Jak si povede v play-off?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Dominik Simon (Pittsburgh)

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Zatímco v uplynulých dvou ročnících odehrál za Pittsburgh jen pět zápasů, letos nastoupil k 33 duelům, hrál vedle Sidney Crosbyho a posbíral 12 kanadských bodů. Teď ho čeká první play-off v kariéře, ve kterém Penguins narazí na Philadelphii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Radko Gudas, Petr Mrázek, Michal Neuvirth a Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček Gudas.jpg

Proti Simonovi se postaví česká kolonie z Philadelphie. Tu v průběhu sezony posílil Petr Mrázek, pevnou jedničkou se ale, stejně jako Michal Neuvirth, nestal. V play-off bude hodně platný také Radko Gudas a především Jakub Voráček, který posbíral 85 kanadksých bodů a stanovil si osobní maximum.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Lukáš Sedlák (Columbus)

Lukáš Sedlká Columbus.jpg

Podruhé v kariéře si play-off zahraje Lukáš Sedlák, jehož Columbus se pokusí překvapit Washington. Loni pětadvacetiletý útočník vyšel bodově naprázdno, jak si povede letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Pavel Zacha (New Jersey)

Pavel Zacha NJ.jpg

První play-off v kariéře čeká Pavla Zachu, který letos posbíral 25 kanadských bodů a o jeden bod si vylepšil loňské maximum. Pokud Devils v sérii s Tampou Bay vypadnou, mohl by přijet na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud