Začíná boj o Kayambu. 3 ligové kluby, do kterých by mohl zamířit snajpr Opavy

Opava se vrací na prvoligovou mapu a v příštím ročníku HET ligy chce hrát důstojnou roli. Není divu, že se nebude chtít vzdát svých opor. O jednu z nich je ale pořádný zájem i mezi elitními tuzemskými kluby.

Joel Ngandu Kayamba. Tak se jmenuje opavský klenot, který Slezany dovedl zpět mezi elitu. Šestadvacetiletý útočník přišel do Opavy z Pardubic a v uplynulé sezoně se blýskl deseti góly. Není divu, že se o něj nyní zajímají tři přední ligové kluby. Které to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Plzeň

Joel Kayamba Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Okolo opavského kanonýra údajně krouží český mistr. Viktorka má sice v kádru Michaela Krmenčíka, ten ale nejspíš odejde do zahraničí. Tomáš Chorý se zatím tolik neprosadil a Marek Bakoš už má svoje roky. Viktorka proto hledá posily a údajně láká i Kayambu, s nímž se na dovolené fotil i kouč Pavel Vrba. Další vytipovanou posilou má být Dávis Ikaunies z Jihlavy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Slavia

Joel Kayamba.jpg

Slávistickou jedničkou zůstává Milan Škoda, měl by pokračovat i Stanislav Tecl či Muris Mešanovič, „sešívaní“ se ale dívají také po útočných posilách. V centru zájmu se údajně ocitl rumunský reprezentant Andrei Ivan z Krasnodaru, ale také Kayamba. České prostředí dobře zná, v Edenu zase působí řada cizinců, neměl by mít problém zapadnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Olomouc

Joel Kayanga Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Okolo Kayamby údajně krouží i Olomouc, která shání útočníka pro boj o Evropskou ligu. Tomáš Chorý v zimě odešel do Plzně a Jakub Řezníček byl na Hané pouze na hostování. Stane se novou útočnou zbraní právě opavský Kayamba?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud