MS 2011 (Slovensko)  Uplynul rok a Jakub Voráček byl na šampionátu znovu. V Bratislavě se stal členem velmi silně poskládaného týmu, který útočil na zlato. Jágr, Eliáš, Havlát a spol. došli do semifinále, ve kterém nestačili na Švédy. V zápase o bronz ale zdolali sbornou a Voráček svou sbírku rozšířil o další medaili. Proti Rusku se trefil v základní skupině, navrch přidal ještě dvě nahrávky. Profimedia.cz
 MS 2013 (Švédsko a Finsko)  Český tým obhajoval ve Švédsku a Finsku rok starý bronz a na turnaj dovezl silný tým. Kromě Tomáše Plekance, Radima Vrbaty, Tomáše Hertla či Jiřího Hudlera v něm byl i forvard Philadelphie Jakub Voráček, který dal jeden gól a přidal šest nahrávek. Češi ale nestačili ve čtvrtfinále na Švýcary. Foto: Profimedia.cz
 MS 2015 (Česká republika)  Na domácím mistrovství světa v roce 2015 Voráček oblékl dres s kapitánským céčkem. Toužil dovést tým k medaili, šel příkladem a odehrál parádní turnaj. Dal tři góly, přidal sedm nahrávek, v semifinále ani v boji o bronz se ale neprosadil a Růžičkova parta skončila čtvrtá. Foto: Profimedia.cz
 MS 2017 (Německo a Francie)  Jakub Voráček dorazil před pěti lety také do Paříže. Na turnaji byl znovu kapitánem a opět patřil k lídrům. Urostlý útočník si připsal pět asistencí, vstřelil ale jediný gól ve skupině proti Bělorusku a Češi znovu skončili bez medaile. Tentokrát ve čtvrtfinále nestačili na Rusko. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Začal zlatem, pak se z něho stal kapitán. Připomeňte si 6 světových šampionátů Jakuba Voráčka

Pokud existuje někdo, kdo pozvánku do reprezentačního týmu na mistrovství světa téměř nikdy neodmítl, je to Jakub Voráček. Persona Columbusu startovala na olympiádě v Soči, hrála na Světovém poháru a od roku 2010 se představila šestkrát na světovém šampionátu.

Jakub Voráček a reprezentace - tohle spojení k sobě patří, byť jsme ho neviděli v českém dresu na letošním šampionátu ve Finsku. Kde hrál a jak se mu na turnajích mistrovství světa vedlo, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

MS 2010 (Německo)

Jakub Voráček-repre.jpg

První účast na šampionátu si Jakub Voráček připsal v roce 2010. Tehdy dorazil z Columbusu, v jehož barvách odehrál druhou sezonu v NHL a nasbíral v ní 50 kanadských bodů. Na šampionát přijel jako jedna z mála zahraničních posil a s podceňovaným týmem došel až ke zlatu. Na turnaji si připsal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

MS 2011 (Slovensko)

Jakub Voráček-2011.jpg

Uplynul rok a Jakub Voráček byl na šampionátu znovu. V Bratislavě se stal členem velmi silně poskládaného týmu, který útočil na zlato. Jágr, Eliáš, Havlát a spol. došli do semifinále, ve kterém nestačili na Švédy. V zápase o bronz ale zdolali sbornou a Voráček svou sbírku rozšířil o další medaili. Proti Rusku se trefil v základní skupině, navrch přidal ještě dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

MS 2013 (Švédsko a Finsko)

Jakub Voráček 2013.jpg

Český tým obhajoval ve Švédsku a Finsku rok starý bronz a na turnaj dovezl silný tým. Kromě Tomáše Plekance, Radima Vrbaty, Tomáše Hertla či Jiřího Hudlera v něm byl i forvard Philadelphie Jakub Voráček, který dal jeden gól a přidal šest nahrávek. Češi ale nestačili ve čtvrtfinále na Švýcary.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

MS 2015 (Česká republika)

Jakub Voráček kapitán.jpg

Na domácím mistrovství světa v roce 2015 Voráček oblékl dres s kapitánským céčkem. Toužil dovést tým k medaili, šel příkladem a odehrál parádní turnaj. Dal tři góly, přidal sedm nahrávek, v semifinále ani v boji o bronz se ale neprosadil a Růžičkova parta skončila čtvrtá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

MS 2017 (Německo a Francie)

Jakub Voráček ČR.jpg

Jakub Voráček dorazil před pěti lety také do Paříže. Na turnaji byl znovu kapitánem a opět patřil k lídrům. Urostlý útočník si připsal pět asistencí, vstřelil ale jediný gól ve skupině proti Bělorusku a Češi znovu skončili bez medaile. Tentokrát ve čtvrtfinále nestačili na Rusko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

MS 2019 (Slovensko)

Jakub Voráček-MS 2019.jpg

Když dostal Jakub Voráček v roce 2019 pozvánku do reprezentačního celku pro mistrovství světa na Slovensku, neváhal a pošesté ji přijal. Kouč Miloš Říha měl jasno v tom, že právě útočník Philadelphie bude kapitánem mužstva. A Voráček byl po nepříliš povedené sezoně v NHL skutečným tahounem, který národní tým přivedl až do bojů o medaile.

Češi odehráli parádní turnaj, během něhož Voráček nasbíral do statistik během deseti zápasů 16 bodů za čtyři góly a 12 nahrávek. V souboji o bronz však mužstvo těsně podlehlo Rusku a medailový sen se rozplynul.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud