Leandro Trossard (Genk)  - V Belgii v posledních letech vyrostla báječná generace. K hodně zajímavé kariéře má našlápnuto i čtyřiadvacetiletý křídelník Leandro Trossard, jehož aktuální tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de 14 milionů eur. V aktuálním ročníku odehrál celkově 30 zápasů, ve kterých dal už 17 branek a přidal osm asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Ruslan Malinovskyi (Genk)  - Pětadvacetiletý střední záložník přestoupil do Genku před rokem a půl za Šachtaru Doněck. V klubu však už dříve hostoval a v Belgii jsou s jeho službami nadmíru spokojení. Ukrajinský reprezentant, který v národním týmu odehrál 18 zápasů, dal v letošní sezoně ve všech soutěžích už osm gólů, ke kterým přidal stejný počet asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Bruno Petkovič (Záhřeb)  - Nejlepší pohárový střelec chorvatského celku Mario Gavranovič dnes hrát nebude, hodně velké nebezpečí však představuje také Bruno Petkovič. Čtyřiadvacetiletý chorvatský forvard, jenž do Záhřebu zamířil z Boloni, letos dal v domácí soutěži osm gólů a navrch přidal pět nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Damian Kadzior (Záhřeb)  - Trojnásobný polský reprezentant přišel do Záhřebu v létě ze Zabrze a v novém klubu si nevede vůbec špatně – v nejvyšší chorvatské soutěži dosud odehrál 17 zápasů, ve kterých dal čtyři góly a připsal si devět asistencí. Plzeň si na mrštného křídelníka bude muset dát pozor. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Zabiják z Tanzanie i talent z Barcelony. Podívejte se, na koho narazí Slavia a Plzeň

Slavii s Plzní dnes čekají úvodní boje v jarní fázi Evropské ligy. Proti však stojí dvě těžké překážky – Genk a Dinamo Záhřeb.

Na první pohled soupeři tak nebezpečně nevypadají, ovšem když se podíváme na jejich aktuální formy a soupisky, tak zjistíme pravý opak. Jména šesti hráčů Genku a Dinama, na které si české kluby musí dát hodně velký pozor, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Mbwana Samatta (Genk)

Mbwana Samatta.jpg

Na tohoto chlápka pozor, Mbwana Samatta totiž pálí ostrými. Šestadvacetiletý útočník z Tanzanie dal v letošní sezoně už 19 ligových branek a dalších devět jich přidal v předkolech a hlavní fázi Evropské ligy. Do Genku dorazil před třemi lety za 800 tisíc eur, už v létě ale může přestoupit za mnohonásobně vyšší částku. Zájem o něj určitě bude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Leandro Trossard (Genk)

Leandro Trossard.jpg

V Belgii v posledních letech vyrostla báječná generace. K hodně zajímavé kariéře má našlápnuto i čtyřiadvacetiletý křídelník Leandro Trossard, jehož aktuální tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de 14 milionů eur. V aktuálním ročníku odehrál celkově 30 zápasů, ve kterých dal už 17 branek a přidal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ruslan Malinovskyi (Genk)

Ruslan Malinovskyi.jpg

Pětadvacetiletý střední záložník přestoupil do Genku před rokem a půl za Šachtaru Doněck. V klubu však už dříve hostoval a v Belgii jsou s jeho službami nadmíru spokojení. Ukrajinský reprezentant, který v národním týmu odehrál 18 zápasů, dal v letošní sezoně ve všech soutěžích už osm gólů, ke kterým přidal stejný počet asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Bruno Petkovič (Záhřeb)

Bruno Petkovič.jpg

Nejlepší pohárový střelec chorvatského celku Mario Gavranovič dnes hrát nebude, hodně velké nebezpečí však představuje také Bruno Petkovič. Čtyřiadvacetiletý chorvatský forvard, jenž do Záhřebu zamířil z Boloni, letos dal v domácí soutěži osm gólů a navrch přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Damian Kadzior (Záhřeb)

Damian Kadzior.jpg

Trojnásobný polský reprezentant přišel do Záhřebu v létě ze Zabrze a v novém klubu si nevede vůbec špatně – v nejvyšší chorvatské soutěži dosud odehrál 17 zápasů, ve kterých dal čtyři góly a připsal si devět asistencí. Plzeň si na mrštného křídelníka bude muset dát pozor.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Dami Olmo (Záhřeb)

Dami Olmo.jpg

Hodně velké nebezpečí pro plzeňskou obranu představuje také Dani Olmo. Teprve dvacetiletý mládežnický španělský reprezentant dříve působil v týmech Barcelony, odkud v roce 2014 zamířil do Chorvatska. V aktuálním ročníku Evropské ligy dal jeden gól a na tři přihrál, s tržní hodnotou 6,5 milionů eur je navíc nejdražším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud