Za obhajobou bez zlatých hochů. 6 hráčů, kteří opustili mistrovskou Kometu

Brněnští fanoušci napjatě sledují situaci okolo Martina Nečase. Zůstane v Brně nebo zamíří do Caroliny? I bez něj už mistrovský kádr opustilo šest hráčů.

Bez názvu.jpg

U Nečasova jména stále svítí otazník. Brnu se však povedlo udržet Martina Erata či Ondřeje Němce i další důležité opory, které tým loni dovedly až na úplný vrchol. Mistrovský kádr opustilo šest jiných hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Dujsík

Tomáš Dujsík Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Tomáš Dujsík debutoval v prvním týmu Komety už v sezoně 2012/13. Pevné místo v extraligovém mančaftu si ale nikdy nezískal a maximálně odehrál 34 zápasů za sezonu. Loňský ročník strávil celý v Karových Varech, pádu do WSM ligy však nezabránil a flek v brněnské kabině už nezískal. Novým působištěm pětadvacetiletého beka se stala Olomouc.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jozef Kováčik

Jozef Kováčik Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Zkušený sedmatřicetiletý bek si s Kometou zahrál všechna extraligová finále. Na jaře vybojoval historický titul a plánoval, že v klubu bude pokračovat. Měl smlouvu ještě na dva roky, pak ale přišel nečekaný konec, který i jeho samotného zaskočil. Rodák z Topolčan, který v Brně hrál šest let, ale bez práce dlouho nezůstal. Od letošní sezony je hráčem Nitry.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Marek Kvapil

Marek Kvapil Kometa 2.jpg

Nejcitelnější ztráta brněnské kabiny. Zatímco Martin Erat či Ondřej Němec zůstali, Marek Kvapil se po roce stráveném v Kometě vrátil do Kontinentální hokejové ligy. Dvaatřicetiletý forvard, jenž loni posbíral celkově 50 kanadských bodů a odehrál tři zápasy v reprezentaci, zamířil do Chabarovsku. Zatím ale nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Rostislav Šnajnar

Rostislav Šnajnar Tomáš Frait MAFRA Profimedia.jpg

Dvacetiletý bek, jenž v Kometě prošel mládežnickými výběry, si v našlapané brněnské sestavě nenašel místo a zamířil do Znojma. Mládežnický reprezentační obránce loni odehrál jen tři extraligové zápasy a převážnou část sezony strávil v prvoligovém Přerově. Teď ho čeká EBEL liga.

Foto: Tomáš Frait / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Peter Trška

Peter Trška).jpg

Bývalý obránce Mladé Boleslavi přišel do Komety v průběhu sezony 2015/16. Loni posbíral v základní části 19 kanadských bodů, v sedmi zápasech play-off vyšel naprázdno a po oslavách titulu si začal hledat nový klub. Pětadvacetiletý účastník uplynulého světového šampionátu se přestěhoval na východ republiky a stal se posilou Vítkovic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Vondráček

Tomáš Vondráček Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Kometa získala Lukáše Nahodila z Pardubic a opačným směrem poslala Tomáše Vondráčka. Šestadvacetiletý rodák z Třebíče strávil podstatnou část loňské sezony v Plzni, play-off však odehrál v dresu Komety a ve 12 duelech vyřazovací části si připsal dva body za gól a asistenci. V Pardubicích si od něj hodně slibují.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud