Z východu na západ. Tři Češi, kteří brzy mohou odejít z KHL do NHL

Z východu na západ. Tři Češi, kteří brzy mohou odejít z KHL do NHL

Z východu na západ. Tři Češi, kteří brzy mohou odejít z KHL do NHL

Pavel Francouz se vypracoval v jednoho z nejlepších brankářů Kontinentální hokejové ligy a vysloužil si zájem zámořských klubů. Má ale smůlu, ještě rok mu běží kontrakt s Čeljabinskem a Traktor ho do zámoří nepustí. Jak to dopadne s dalšími krajany?

Bez názvu.jpg

Před dvěma lety hrál za Kometu Brno, loni válel v Omsku a letošní sezonu už patří Chicagu. Tak ve zkratce vypadaly minulé měsíce Michala Kempného, který po předešlém ročníku opustil Kontinentální hokejovou ligu a zamířil do NHL. Brzy se z východu směrem za Atlantik mohou vydat i další tři čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dominik Furch

Dominik Furch ČR.jpg

Dominik Furch má za sebou dvě sezony v KHL. Stejně jako Kempný, i šestadvacetiletý gólman patřil Omsku. Zájem v zámoří o něj byl už loni, po úspěšné sezoně na východní frontě a báječném světovém šampionátu - sledoval ho Boston či Los Angeles.

Bývalý gólman Slavie měl ale smlouvu s Avangardem a přes to nejel vlak. Teď je však situace jiná, brzy sedmadvacetiletému Furchovi, který se připravuje na mistrovství světa, končí kontrakt a bude volným hráčem. A zámořské kluby mají opět zájem…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Jeho cesta připomíná příběh Kempného. Jakub Jeřábek „přerostl“ extraligu a před rokem odešel z Plzně do KHL. V Podolsku obstál a byl jedním z nejlepších českých beků v soutěži. Teď se o něj zajímají kluby z NHL.

Pětadvacetiletý Jakub Jeřábek loni zářil na mistrovství světa a také v aktuální sezoně je jedním z lídrů reprezentace. V Podolsku mu skončila smlouva a zámořské kluby mu už hází lasa. Nechá se jimi Jeřábek zlákat?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka ČR.jpg

Tři roky a dost. Vladimír Sobotka dokončil misi v Omsku a po vypršení smlouvy začíná řešit budoucnost. Už v létě se chtěl vrátit do NHL, vedení Avangardu mu ale vystavilo tvrdou stopku. To už teď nemůže...

Devětadvacetiletý reprezentant posbíral v sezoně 40 kanadských bodů a nyní by se mohl vrátit do St. Louis, které před třemi lety opustil po arbitráži. V zámoří by měl mít roční smlouvu na 2,725 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud