Z Plzně do zámoří. Tři poslední jedničky Indiánů, které odešly do NHL

Z Plzně do zámoří. Tři poslední jedničky Indiánů, které odešly do NHL

Z Plzně do zámoří. Tři poslední jedničky Indiánů, které odešly do NHL

Staňte se jedničkou hokejové Plzně a zamiřte do NHL. Na západě Čech by mohli vypsat podobný inzerát, tato rovnice totiž funguje dokonale. Ttři poslední brankáři Indiánů jsou toho důkazem.

Bez názvu.jpg

Plzeň musí najít nového gólmana. Letošní jednička totiž zamířila do NHL a zopakovala rok starý scénář, na který si na západě Čech už pomalu zvykají. Tři poslední gólmani, kteří měli pevné místo mezi třemi plzeňskými tyčemi, totiž už odešli do zámoří. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marek Mazanec

Marek Mazanec Nashville.jpg

Rodák z Písku plzeňský dres poprvé oblékl v sezoně 2009/10. Jeho pozice postupně sílila, v základní části ale nikdy neodchytal více než 21 zápasů. V roce 2013 však zářil v play-off, Plzeň dovedl až k titulu a zajistil si lukrativní angažmá.

Zamířil do Nashvillu, který ho rok předtím draftoval, a už v premiérovém zámořském ročníku odchytal 25 zápasů v NHL. V dalších třech letech ale přidal jen šest startů a letos zamířil do Slovanu Bratislava, jenže v KHL dlouho nevydržel a vrátil se do zámoří. Plácl si s New Yorkem Rangers, šestadvacetiletý gólman šanci však nedostal a odchytal jen dvacet zápasů v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Na Mazancovo místo přišli do Plzně Lukáš Menstator s Matějem Machovským. Ten si vybojoval místo jedničky a navázal na výborné výkony svého předchůdce. Čtyři roky vládl plzeňskému brankovišti, dostal se i do reprezentace a v sezoně 2015/16 pomohl k extraligovému bronzu. Před letošní sezonou se dohodl na smlouvě s Detroitem a odešel do zámoří. Do NHL se ale neprobojoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Miroslav Svoboda

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

V roce 2015 ho v sedmém kole draftoval Edmonton, třiadvacetiletý Miroslav Svoboda ale zůstal doma. V Třinci se neprosadil, působil v Havířově, Šumperku a v loňském roce dovedl Jihlavu do extraligy.

V Dukle však nezůstal a dohodl se s Plzní. Tu dovedl k vítězství v základní části, došel s ní až do semifinále a získal extraligový bronz. Krátce poté si plácl s nejlepším týmem základní části NHL a zamířil do Nashvillu.

Foto: Ladislav Němec MAFRA Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud