Extraligový kanonýr  Premiéru v extralize si Dominik Kubalík odbyl v sezoně 2014/15. Tehdy odehrál 35 zápasů za Plzeň, dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Už v dalším ročníku ale vstřelil 25 branek a stal se nejlepším střelcem extraligy. Korunu pro krále střelců navíc dokázal obhájit a v sezoně 2016/17 se blýskl dokonce 28 góly. Foto: Profimedia.cz
 Švýcarský král  V roce 2017 se Dominik Kubalík vydal do KHL. Jenže v Ufě se nakonec neprosadil a vrátil se do Plzně, za kterou odehrál dvacet zápasů a přidal dalších 16 branek. Poté zamířil do švýcarského klubu Ambri-Piotta. V základní části sezony 2018/19 odehrál 50 zápasů, dal 25 branek, přidal 32 asistencí a jako první český hokejista ovládl kanadské bodování soutěže. Navíc byl zvolen nejužitečnějším hráčem ligy, stal se nejlepším útočníkem a dostal se i do ideální sestavy soutěže. Foto: Profimedia.cz
 Mistrovství světa  Dominik Kubalík byl kapitánem české reprezentace na juniorském mistrovství světa. Premiéru v seniorském výběru si odbyl v sezoně  2015/16. Tehdy za národní tým odehrál osm zápasů, gólově se ale neprosadil. Předloni však startoval na olympijských hrách a poprvé se dostal i na mistrovství světa. V Dánsku dal tři góly, přidal pět nahrávek a loni startoval také v Bratislavě, kde se šesti góly a stejným počtem asistencí patřil k nejlepším hráčům družiny trenéra Miloše Říhy. Foto: Profimedia.cz
 Premiérové sezona v NHL  To, o čem se dlouho spekulovalo, se stalo skutečností loni v létě, kdy Dominik Kubalík zamířil do NHL. Český útočník podepsal roční kontrakt s Chicagem, které na něj získalo práva díky výměně s Los Angeles. Nasázet během premiérové sezony v NHL třicet branek, to se jen tak nevidí. Kubalík to ale dokázal, dal rovných třicet gólů, přidal 16 nahrávek a byl jedním ze tří hráčů, kteří se ucházeli o cenu pro nejlepšího nováčka. Společně s ním byli nominováni Quinn Hughes z Vancouveru a Cale Makar z Colorada. Přestože byl český hokejista v této kategorii suverénně nejlepším kanonýrem, nakonec se trofeje nedočkal. Přednost dostal bek Colorada Cale Makar. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Z Plzně až do NHL. Připomeňte si zásadní milníky v hokejové kariéře Dominika Kubalíka

NHL objevila v sezoně 2019/20 nového kanonýra. Dominik Kubalík přesvědčil dříve o svých kvalitách v extralize, v cizině i v reprezentaci a nakonec i v nejlepší hokejové lize světa.

Sedmadvacetiletý Dominik Kubalík patří k velkým talentům českého hokeje posledních let. V roce 2019 podepsal první kontrakt v NHL a skvělými výkony si v debutové sezoně řekl o jeho prodloužení. Co všechno už během kariéry zvládl? V následující kapitolách se to dozvíte.

Pokračování 2 / 6

Draft NHL

Dominik Kubalík-U20.jpg

V roce 2013 draftem NHL prošlo jen trio českých hokejistů – Jan Košťálek, Patrik Bartošák a Dominik Kubalík. První dva si v nejlepší lize světa dosud nezahráli. Na Kubalíka ukázalo v sedmém kole Los Angeles, které českého útočníka získalo ze 191. pozice. V té době už plzeňský rodák působil v týmu Sudbury Wolves a hrál v OHL, tuto soutěž si vyzkoušel také v Kitchener Rangers, po dvou letech se ale vrátil domů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Extraligový kanonýr

Dominik Kubalík Plzeň.jpg

Premiéru v extralize si Dominik Kubalík odbyl v sezoně 2014/15. Tehdy odehrál 35 zápasů za Plzeň, dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Už v dalším ročníku ale vstřelil 25 branek a stal se nejlepším střelcem extraligy. Korunu pro krále střelců navíc dokázal obhájit a v sezoně 2016/17 se blýskl dokonce 28 góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Švýcarský král

Dominik Kubalík Švýcarsko.jpg

V roce 2017 se Dominik Kubalík vydal do KHL. Jenže v Ufě se nakonec neprosadil a vrátil se do Plzně, za kterou odehrál dvacet zápasů a přidal dalších 16 branek. Poté zamířil do švýcarského klubu Ambri-Piotta. V základní části sezony 2018/19 odehrál 50 zápasů, dal 25 branek, přidal 32 asistencí a jako první český hokejista ovládl kanadské bodování soutěže. Navíc byl zvolen nejužitečnějším hráčem ligy, stal se nejlepším útočníkem a dostal se i do ideální sestavy soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Mistrovství světa

Dominik Kubalík MS 2019.jpg

Dominik Kubalík byl kapitánem české reprezentace na juniorském mistrovství světa. Premiéru v seniorském výběru si odbyl v sezoně  2015/16. Tehdy za národní tým odehrál osm zápasů, gólově se ale neprosadil. V roce 2018 však startoval na olympijských hrách a poprvé se dostal i na mistrovství světa. V Dánsku dal tři góly, přidal pět nahrávek a o rok později startoval také v Bratislavě, kde se šesti góly a stejným počtem asistencí patřil k nejlepším hráčům družiny trenéra Miloše Říhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Premiérové sezona v NHL

Dominik Kubalík-Chicago.jpg

To, o čem se dlouho spekulovalo, se stalo skutečností v létě 2019, kdy Dominik Kubalík zamířil do NHL. Český útočník podepsal roční kontrakt s Chicagem, které na něj získalo práva díky výměně s Los Angeles.

Nasázet během premiérové sezony v NHL třicet branek, to se jen tak nevidí. Kubalík to ale dokázal, dal rovných třicet gólů, přidal 16 nahrávek a byl jedním ze tří hráčů, kteří se ucházeli o cenu pro nejlepšího nováčka. Společně s ním byli nominováni Quinn Hughes z Vancouveru a Cale Makar z Colorada. Přestože byl český hokejista v této kategorii suverénně nejlepším kanonýrem, nakonec se trofeje nedočkal. Přednost dostal bek Colorada Cale Makar.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud