Alexander Bah 
  Aiham Ousou 
  Taras Kačaraba 
  Oscar Dorley 
5
Fotogalerie

Z nouze ctnost. Bořil či Kolář jsou mimo hru, takto vypadá nová defenzivní linie Slavie

Kádr Slavie se mění za pochodu. Zdá se, že sešívaní překonali krizi a znovu jsou v čele tabulky. I díky skvělé práci defenzivních hráčů.

Slavia přišla na část sezony o Ondřeje Koláře, mimo hru jsou Ondřej Kúdela, David Hovorka i Jan Bořil. Pro někoho by to byl fatální, sešívaní se však z této situace dostali se vší parádou. Z toho, co se zdálo být problémem, udělali svou přednost a znovu předvádí skvělé výkony. Jména pěti defenzivních lídrů Slavie najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Slavia.jpg

Aleš Mandous přicházel do Slavie z Olomouce jako potenciální náhrada za Ondřeje Koláře. Jenže ten v Edenu zůstal, a tak letní posila načala sezonu mezi náhradníky. Devětadvacetiletý Mandous na sobě ale tvrdě makal, počkal si na šanci a nabídnuté příležitosti dokonale využil. Stal se slávistickou brankářskou jedničkou a v posledních třech ligových zápasech udržel čisté konto. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alexander Bah 

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V zimě tomu bude rok, kdy třiadvacetiletý Alexander Bah přišel do Slavie. Dánský bek se ihned postavil na pravý kraj sešívané obrany a stal se oporou slávistické družiny. Velmi dobré výkony podává jak na domácí scéně, tak v evropských pohárech. Trenérský štáb Slavie si jej nemůže vynachválit. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aiham Ousou 

Aiham Ousou Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přicházel do Slavie v létě jako investice do budoucna. Čekalo se, že odejde do jiného ligového týmu na hostování a bude sbírat cenné zkušenosti. Jenže realita byla jiná a Aiham Ousou musel naskočit do slávistického kolotoče. Výsledek? Dvacetiletý stoper šlape, Slavia pod jeho vedením neinkasovala už ve čtyřech duelech v řadě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Taras Kačaraba 

Taras Kačaraba Slavia.jpg

Dalším zahraničním stoperem, který se zabydlel ve slávistické sestavě, je Taras Kačaraba. Šestadvacetiletý bek, jehož výkony v Edenu vynesly až do ukrajinské reprezentace, je ve Slavii zatím jen na hostování z Liberce, dá se ale čekat, že jej Pražané získají natrvalo. Kačaraba totiž v Edenu náramně vyzrál, překonal i zdravotní problémy a Slavii hodně pomáhá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Oscar Dorley 

Oscar Slavia 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavii se zranil kapitán Jan Bořil, který možná přijde o zbytek sezony. Sešívané jeho absence mrzí, na hřišti jej ale dokonale zastoupil Oscar Dorley. Liberijský univerzál podává možná ještě lepší výkony než český reprezentant a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Momentálně si drží pevný flek na levém kraji slávistické obranné řady. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud