Premiéra v Evropské lize  Už ve svých sedmnácti letech Vitík debutoval na evropské scéně. V říjnu nastoupil v nastavení místo Michala Sáčka do duelu s Lille, které na Letné vyhrálo 4:1. A brzy se dočkal i další šance.  Foto: Profimedia.cz
 Poprvé v základu V prosinci už se Vitík poprvé objevil v základní sestavě. A byla to premiéra jako hrom. Talentovaný stoper odehrál celý zápas v Evropské lize proti AC Milán, ve kterém odvedl velmi dobrý výkon. Italský tým sice na půdě Sparty vyhrál 1:0, Vitík se ale rozhodně nemusel za nic stydět. „Myslím si, že jsem obstál, ale úplně spokojený nejsem, protože jsem tam měl věci, které jsem měl řešit jinak,” řekl po zápase.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ligová premiéra V lednu se Vitík dočkal i ligové premiéry. Hned naskočil v základní sestavě a byl u bezbrankové remízy v Ostravě. Od té doby už v sestavě Sparty zůstal a zařadil se mezi klíčové hráče rudé družiny. Nyní má na kontě už osm startů. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Poprvé v reprezentaci  Ještě na podzim Vitíka nikdo neznal, během pár měsíců ale dokázal zaujmout natolik, že se dostal do reprezentační jednadvacítky a objevil se v nominaci na „malé” EURO. Pokud však bude pokračovat v současných výkonech, tak nemusí zůstat jen u toho. Stoperská dvojice ve složení Vitík a David Zima v dospělé reprezentaci? To by v budoucnu mohlo vypadat hodně zajímavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Z mladíka roste hvězda. 4 milníky, které už má za sebou klenot Sparty Martin Vitík

Sparta v posledních letech pravidelně řešila problémy se složením stoperské dvojice. Tomu už je ale, zdá se, konec. Na Letné totiž začíná vládnout Martin Vitík.

Martin Vitík 1 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta má v kádru Dávida Hancka, Ondřeje Čelůstku či Lukáše Štetinu. Ale taky Martina Vitíka. Z osmnáctiletého stopera roste nová hvězda rudé družiny, která na něj hodně spoléhá. Co všechno už mladý stoper během pár měsíců dokázal? Podívejte se. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Premiéra v Evropské lize 

Martin Vitík 2.jpg

Už ve svých sedmnácti letech Vitík debutoval na evropské scéně. V říjnu nastoupil v nastavení místo Michala Sáčka do duelu s Lille, které na Letné vyhrálo 4:1. A brzy se dočkal i další šance. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Poprvé v základu 

Martin Vitík AC Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V prosinci už se Vitík poprvé objevil v základní sestavě. A byla to premiéra jako hrom. Talentovaný stoper odehrál celý zápas v Evropské lize proti AC Milán, ve kterém odvedl velmi dobrý výkon. Italský tým sice na půdě Sparty vyhrál 1:0, Vitík se ale rozhodně nemusel za nic stydět. „Myslím si, že jsem obstál, ale úplně spokojený nejsem, protože jsem tam měl věci, které jsem měl řešit jinak,” řekl po zápase. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ligová premiéra 

Martin Vitík 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

V lednu se Vitík dočkal i ligové premiéry. Hned naskočil v základní sestavě a byl u bezbrankové remízy v Ostravě. Od té doby už v sestavě Sparty zůstal a zařadil se mezi klíčové hráče rudé družiny. Nyní má na kontě už osm startů. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Poprvé v reprezentaci 

Martin Vitík Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě na podzim Vitíka nikdo neznal, během pár měsíců ale dokázal zaujmout natolik, že se dostal do reprezentační jednadvacítky a objevil se v nominaci na „malé” EURO. Pokud však bude pokračovat v současných výkonech, tak nemusí zůstat jen u toho. Stoperská dvojice ve složení Vitík a David Zima v dospělé reprezentaci? To by v budoucnu mohlo vypadat hodně zajímavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud