Úspěchy v italském poháru  Během Nedvědova působení v Římě se Laziu opravdu dařilo. Klub vyhrál v sezonách 1997/98 a 1999/2000 Italský pohár a ve stejných letech získal i Superpohár. V roce 1998 Lazio porazilo 2:1 Juventus a právě Nedvěd byl jedním z úspěšných střelců.

Úspěchy v italském poháru
Během Nedvědova působení v Římě se Laziu opravdu dařilo. Klub vyhrál v sezonách 1997/98 a 1999/2000 Italský pohár a ve stejných letech získal i Superpohár. V roce 1998 Lazio porazilo 2:1 Juventus a právě Nedvěd byl jedním z úspěšných střelců.

 Vítěz Serie A  Lazio vyhrálo Serii A dvakrát. Poprvé v roce 1974, podruhé v sezoně 1999/2000. Tehdy u toho byl i Nedvěd, který má ve sbírce také dva české tituly se Spartou. Během mistrovské sezony byl jedním z deseti nejlépe placených hráčů italské ligy a v průběhu tohoto ročníku dal pět branek. Laziu zároveň pomohl do čtvrtfinále Ligy mistrů, ve kterém římský tým ztroskotal na Valencii.
 Rozhodující gól ve finále Poháru vítězů pohárů  Nedvědovi se dařilo s Laziem také v pohárové Evropě. Obrovskému úspěchu byl blízko v roce 1998, kdy římský celek postoupil do finále Poháru UEFA. Po vítězství 3:0 se ale radoval Inter Milán. O rok později si ale Lazio spravilo chuť a vyhrálo historicky poslední ročník Poháru vítězů pohárů. Nedvěd pomohl k finálové výhře nad Mallorcou 2:1 rozhodujícím - a zároveň posledním - gólem soutěže. Na začátku následující sezony oslavil s Laziem triumf v Superpoháru, ve kterém římský celek zdolal 1:0 Manchester United.
 Odchod za půl miliardy  V roce 2001 kroužily okolo Nedvěda přední evropské velkokluby. Zdálo se však, že český fotbalista zůstane v Laziu a že by snad mohl v klubu také ukončit kariéru. Jenže v létě přišel zlom a Nedvěd odešel za 41,2 milionu eur do Juventusu, kde nahradil Zinedina Zidana. Turínský klub přišel v přepočtu na jednu a půl miliardy korun. Tolik žádný jiný český fotbalista nestál a zřejmě ani stát nebude.
 Z miláčka psancem  „Provedl jsi nám něco tak odporného a neodpustitelného. Zklamal jsi všechny, kteří v tobě viděli idol Lazia. Jsi ten největší zrádce v historii. Až přijedeš do Říma, těš se,“ psali na diskuzních fórech fanoušci Lazia po přestupu Nedvěda do Juventusu. Přesto ho příznivci římského celku měli rádi. Zvrat však nastal v roce 2009, kdy Nedvěd trefil loktem do hlavy Stephana Lichtsteinera a od fanoušků bývalého klubu to pořádně schytal. Shodou okolností, poslední zápas kariéry odehrál v roce 2009 právě proti Laziu.
5
Fotogalerie

Z miláčka psancem. 5 zásadních milníků Pavla Nedvěda v Laziu Řím

Pavel Nedvěd a Lazio Řím. To bylo dlouho spojení, které perfektně fungovalo. Český fotbalista si v hlavním městě Itálie prošel vším. Fanoušci ho milovali i nenáviděli.

„Grande Paolo“ odešel do Lazia po stříbrném Euru v roce 1996 a v římském celku hrál až do roku 2001. Houževnatý záložník se během té doby zaryl do srdcí fanoušků, kteří ho dlouho vynášeli do nebes. Jenže všechno jednou končí…

Jaká vlastně byla Nedvědova kariéra spojená s Laziem? Pět zásadních milníků z tohoto období najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Úspěchy v italském poháru

Pavel Nedvěd-Lazio (2).jpg

Během Nedvědova působení v Římě se Laziu opravdu dařilo. Klub vyhrál v sezonách 1997/98 a 1999/2000 Italský pohár a ve stejných letech získal i Superpohár. V roce 1998 Lazio porazilo 2:1 Juventus a právě Nedvěd byl jedním z úspěšných střelců.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vítěz Serie A

Pavel Nedvěd Poborský.jpg

Lazio vyhrálo Serii A dvakrát. Poprvé v roce 1974, podruhé v sezoně 1999/2000. Tehdy u toho byl i Nedvěd, který má ve sbírce také dva české tituly se Spartou.

Během mistrovské sezony byl jedním z deseti nejlépe placených hráčů italské ligy a v průběhu tohoto ročníku dal pět branek. Laziu zároveň pomohl do čtvrtfinále Ligy mistrů, ve kterém římský tým ztroskotal na Valencii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Rozhodující gól ve finále Poháru vítězů pohárů

Pavel Nedvěd Srbsko.jpg

Nedvědovi se dařilo s Laziem také v pohárové Evropě. Obrovskému úspěchu byl blízko v roce 1998, kdy římský celek postoupil do finále Poháru UEFA. Po vítězství 3:0 se ale radoval Inter Milán.

O rok později si ale Lazio spravilo chuť a vyhrálo historicky poslední ročník Poháru vítězů pohárů. Nedvěd pomohl k finálové výhře nad Mallorcou 2:1 rozhodujícím - a zároveň posledním - gólem soutěže. Na začátku následující sezony oslavil s Laziem triumf v Superpoháru, ve kterém římský celek zdolal 1:0 Manchester United.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Odchod za půl miliardy

Pavel Nedvěd.jpg

V roce 2001 kroužily okolo Nedvěda přední evropské velkokluby. Zdálo se však, že český fotbalista zůstane v Laziu a že by snad mohl v klubu také ukončit kariéru.

Jenže v létě přišel zlom a Nedvěd odešel za 41,2 milionu eur do Juventusu, kde nahradil Zinedina Zidana. Turínský klub přišel v přepočtu na jednu a půl miliardy korun. Tolik žádný jiný český fotbalista nestál a zřejmě ani stát nebude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Z miláčka psancem

Pavel Nedvěd zákulisí.jpg

„Provedl jsi nám něco tak odporného a neodpustitelného. Zklamal jsi všechny, kteří v tobě viděli idol Lazia. Jsi ten největší zrádce v historii. Až přijedeš do Říma, těš se,“ psali na diskuzních fórech fanoušci Lazia po přestupu Nedvěda do Juventusu.

Přesto ho příznivci římského celku měli rádi. Zvrat však nastal v roce 2009, kdy Nedvěd trefil loktem do hlavy Stephana Lichtsteinera a od fanoušků bývalého klubu to pořádně schytal. Shodou okolností, poslední zápas kariéry odehrál v roce 2009 právě proti Laziu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud