Filip Hronek - Byl jedním z překvapení loňského týmu a v Dánsku patřil k nejlepším hráčům Jandačova výběru. Letos debutoval v NHL a v úvodním ročníku za Detroit posbíral 23 (5+18) bodů v 46 zápasech. Na Slovensku by měl patřit ke klíčovým bekům. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Filip Chytil - Na loňském šampionátu zasáhl do sedmi zápasů, ve kterých dal gól a přidal nahrávku. V letošním ročníku NHL se usadil v sestavě New Yorku Rangers a posbíral 23 (11+12) bodů. Role devatenáctiletého útočníka na mistrovství světa by měla být výraznější než před rokem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dmitrij Jaškin - Šestadvacetiletý útočník letos neprožil ideální sezonu. Po přesunu ze St. Louis do Washingtonu odehrál za Capitals jen 37 zápasů, v nichž posbíral osm bodů. Přesto mu trenéři reprezentace dali šanci a Dmitrij Jaškin je rychle přesvědčil o svých kvalitách. Loni v Dánsku dal čtyři góly a přidal tři nahrávky. Bude letos stejně produktivní? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík - Třiadvacetiletý útočník si loni odbyl premiéru na mistrovství světa a v Dánsku posbíral osm (3+5) bodů. Letos byl nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy a teď míří do Bratislavy. V aktuálním ročníku odehrál za reprezentaci dvanáct zápasů, ve kterých dal devět branek a přidal dvě asistence. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Z Kodaně do Bratislavy. Těchto 8 hráčů z Říhova kádru bylo i na loňském mistrovství světa

Reprezentační kouč Miloš Říha bere na světový šampionát sedm hráčů, kteří na mistrovství světa dosud nehráli. Ale taky osm hokejistů, kteří se představili i na loňském turnaji v Dánsku.

Do reprezentačního výběru se dostali zkušení Jakub Voráček či Michael Frolík, kteří už v reprezentaci mají něco za sebou. Na loňském šampionátu ale chyběli. V Kodani se naopak představilo jiných osm hráčů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Radko Gudas

Radko Gudas Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Důrazný bek Philadelphie si odbyl premiéru na mistrovství světa 2017 a přijel i před rokem do Dánska. Na šampionátu byl asistentem kapitána Romana Červenky, připsal si dvě asistence a čtyři trestné minuty. Teď se osmadvacetiletý obránce chystá na třetí mistrovství světa v řadě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Filip Hronek

Filip Hronek ČR Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Byl jedním z překvapení loňského týmu a v Dánsku patřil k nejlepším hráčům Jandačova výběru. Letos debutoval v NHL a v úvodním ročníku za Detroit posbíral 23 (5+18) bodů v 46 zápasech. Na Slovensku by měl patřit ke klíčovým bekům.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Filip Chytil

Filip Chytil ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na loňském šampionátu zasáhl do sedmi zápasů, ve kterých dal gól a přidal nahrávku. V letošním ročníku NHL se usadil v sestavě New Yorku Rangers a posbíral 23 (11+12) bodů. Role devatenáctiletého útočníka na mistrovství světa by měla být výraznější než před rokem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin ČR.jpg

Šestadvacetiletý útočník letos neprožil ideální sezonu. Po přesunu ze St. Louis do Washingtonu odehrál za Capitals jen 37 zápasů, v nichž posbíral osm bodů. Přesto mu trenéři reprezentace dali šanci a Dmitrij Jaškin je rychle přesvědčil o svých kvalitách. Loni v Dánsku dal čtyři góly a přidal tři nahrávky. Bude letos stejně produktivní?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík MS Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý útočník si loni odbyl premiéru na mistrovství světa a v Dánsku posbíral osm (3+5) bodů. Letos byl nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy a teď míří do Bratislavy. V aktuálním ročníku odehrál za reprezentaci dvanáct zápasů, ve kterých dal devět branek a přidal dvě asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Michal Moravčík

Michal Moravčík ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Michal Moravčík před rokem zamířil z Plzně na premiérové mistrovství světa, po kterém odešel do Montrealu. Sezonu ale v zámoří nedokončil a předčasně se vrátil do Plzně. Na loňském šampionátu dal gól a přidal dvě nahrávky, jak si čtyřiadvacetiletý bek povede na Slovensku?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

David Sklenička

David Sklenička ČR.jpg

Také dvaadvacetiletý David Sklenička se před rokem nečekaně dostal až na šampionát, kde však patřil k důležitým postavám české defenzivy. V osmi zápasech si připsal dvě asistence a vysloužil si smlouvu s Montrealem. Do NHL se sice neprosadil, zkušenosti však sbíral na farmě a teď míří na své druhé mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Třicetiletý útočník hrál už na mistrovství světa v roce 2016. Tehdy vstřelil dva góly, o rok později dal tři a loni dokonce čtyři. Forvard Podolsku se představí i na letošním šampionátu, kde by znovu měl patřit k lídrům české ofenzivy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud