Z Itálie na Letnou? 3 útočníci ze Serie A, kteří mohou posílit pražskou Spartu

Italský kouč Andrea Stramaccioni míří na Letnou a v pražském klubu nastanou nová pravidla. Výrazně by se měl proměnit i kádr ligového týmu, do něhož by mohli přijít někteří zajímaví zahraniční fotbalisté. Spekuluje se i o třech hráčích ze Serie A.

Ve sparťanském kádru aktuálně působí šest cizinců. Na Letnou míří také Vukadin Vukadinovič ze Srbska a Eldar Civič z Bosny a Hercegoviny. Tím ale posilování zahraničních hráči nekončí. Nový trenér Andrea Stramaccioni by si mohl přivést i tři fotbalisty ze Serie A. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ante Budimir

Ante Budimir.jpg

V létě odešel ze Sparty do Sampdorie Patrik Schick, který patří k nejžádanějším hráčům Serie A. Pevné místo v základní sestavě však nemá, stejně jako Ante Budimir, který hraje výrazně méně. Vytáhlý pětadvacetiletý forvard z Chorvatska se letos ještě netrefil a z Janova možná odejde. Zamíří na Letnou?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ilija Nestorovski

Ilija Nestorovski.jpg

Sedmadvacetiletý útočník české fotbalové prostředí velmi dobře zná. V roce 2010 přišel do HFK Olomouc, působil ve Vítkovicích, hrál za Slovácko hostoval i na Žižkově, ve 40 ligových zápasech dal ale jen tři branky a příliš se neprosadil. Následně hrál za Zaprešič a od léta nastupuje za Palermo

Na podzim dal deset branek a začalo se o něj zajímat Atlético Madrid s Neapolí. Na jaře už se mu ale tolik nevede, Palermo navíc sestoupí a makedonský forvard se možná bude stěhovat. Do Sparty?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Rodrigo Palacio

Rodrigo Palacio.jpg

Nejznámější jméno na seznamu. Argentinský útočník si zahrál v roce 2014 ve finále mistrovství světa a už od roku 2012 je hráčem Interu Milán, v němž se potkal i se Stramaccionim.

„Bude se snažit Palacia vyvázat ze smlouvy v Interu,“ napsal Gazetta dello Sport na adresu útočníka, který na podzim skóroval do sítě Sparty v Evropské lize. Letenským by i v pokročilejším věku (35 let) měl co nabídnout.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud