Z extraligy za Atlantik. 4 talentovaní hokejisté, kteří „prchli“ do zámoří

Martin Nečas s Filipem Chytilem ještě loni váleli v extralize. Jeden nastupoval za Kometu, druhý za Zlín. Poté oba uspěli v draftu, prosadili se v kempu a vybojovali si místo v NHL. Brzy by je mohli následovat i další krajané.

Nečas s Chytilem jsou důkazem, že i z extraligy se dá dosáhnout na NHL. Ne všichni ale vydrží čekat na draft a do zámoří odejdou ještě dříve. Stejně jako čtyři talentovaní hokejisté, kteří nedávno opustili domácí kluby a ještě před draftem se vydali za Atlantik. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Filip Král

Filip Král.jpg

Talentovaný obránce sbíral zkušenosti po boku Ondřeje Němce či Jakuba Krejčíka, v základní části odehrál 23 zápasů za Kometu a dalších pět startů přidal v play-off. Ke čtyřem duelům nastoupil i letos, hrál i za prvoligovou Třebíč, další zkušenosti už ale sbírá v zámoří. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant, jenž by měl být v letošním draftu poměrně vysoko, zamířil do WHL a stal se hráčem Spokane Chiefs.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Zach Malík

Hokej ilustrační.jpg

Narodil se v USA, reprezentuje však český hokej. Jeho otcem je bývalý obránce Marek Malík a sedmnáctiletý obránce Zach proto působil ve Vítkovicích. Za první tým si však nezahrál, možná by dostal šanci letos, ale to už nezjistí, protože odešel do zámoří. Talentovaný bek působí v OHL, ve které nastupuje za tým Sudbury Wolves.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Libor Zábranský

Libor Zábranský 2  Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Jeho otec je majitelem a trenérem mistrovské Komety. Libor Zábranský mladší debutoval v extralize v uplynulém ročníku, během něhož prošel třemi věkovými kategoriemi brněnského celku. V nejvyšší soutěži zasáhl do 15 duelů, jeden start přidal i v play-off, v létě ale jihomoravskou misi přerušil a odešel do zámoří. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant zamířil do celku Kelowna Rockets hrající WHL.

Foto: Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Filip Zadina

Filip Zadina ČR.jpg

Byl velkým talentem pardubického hokeje, v extralize debutoval už v sezoně 2015/16, spasitelem Dynama se ale nestane. Sedmnáctiletý útočník, který je jedním z favoritů příštího draftu a na řadu by se mohl dostat už v první pětce, totiž odešel z Pardubic do zámoří. Talentovaný forvard, jenž loni táhl reprezentační osmnáctku (31 bodů ve 22 zápasech), si zatím za Atlantikem vede na jedničku. Za tým Halifax Mooseheads, který hraje QMJHL, odehrál pět zápasů – na kontě má tři góly a pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud