Z extraligy na vrchol. Pět slovenských brankářů, kteří mohou jet na olympiádu

Extralize vládnou Slováci. Tedy, přesněji řečeno, slovenští gólmani. Zatímco česká reprezentace má silné zastoupení mezi třemi tyčemi v Kontinentální hokejové lize, slovenští trenéři loví u nás.

Branku Čerepovce hájí Julius Hudáček, který patří k elitě KHL, zásobárnou slovenské reprezentace je ale Tipsport extraliga. Důkazem je i nedávný Německý pohár, na který odjeli tři slovenští brankáři z české soutěže. V té aktuálně působí pět gólmanů, kteří se rvou o olympijskou nominaci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Čiliak

Marek Čiliak.jpg

Jeden ze strůjců loňské mistrovské jízdy brněnské Komety patří i letos k extraligové elitě. Sedmadvacetiletý Marek Čiliak opět potvrzuje výborné kvality a odměnou mu byla pozvánka na Německý pohár. Dostane se i na olympiádu?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Janus

Jaroslav Janus SR.jpg

Jeden Slovák v Liberci skončil, další místo něj ale přišel. Roman Will totiž zatím neodváděl takovou práci, jaká se od něj očekávala, a proto dorazil Jaroslav Janus. Pětadvacetiletý gólman, jenž si zachytal na třech světových šampionátech, opustil po sezoně Litvínov a zamířil do Slovanu Bratislava, v tom si ale nevybojoval místo a na začátku listopadu posílil Liberec. Úvod angažmá mu vyšel, jak si povede dál?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Branislav Konrád

Branislav Konrád.jpg

Už třetím rokem je jedničkou Olomouce. A hanácký tým díky němu letos šlape. Branislav Konrád má na kontě nejvíc startů ze všech, jako jediný odchytal dvacet zápasů a úspěšností zákroků dosahuje téměř 90%. V roce 2016 si zachytal na mistrovství světa, probojuje se teď třicetiletý gólman i do olympijské nominace?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Ján Laco

Ján Laco.jpg

Startoval na čtyřech světových šampionátech, dva zápasy chytal i v olympijském Soči a teď se rve o letenku do Jižní Koreje. Pětatřicetiletý Ján Laco, jenž loni dovedl chomutovské Piráty až do extraligového semifinále, se stále udržuje v parádní kondici. Pokud trenéři slovenského týmu budou hledat mezi tři tyče zkušenost, mohli by ukázat právě na Laca.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Patrik Rybár

Patrik Rybár.jpg

Aktuálně nejlepší gólman české extraligy. Čtyřiadvacetiletý Patrik Rybár dostal v 13 zápasech pouhých 13 branek, pyšní se parádní úspěšností zákroků (95,83%) i počtem inkasovaných branek na zápas (0,98). Navrch přidal čtyři čistá konta. Na Německém poháru odchytal první oficiální zápas v národním týmu, proti domácí reprezentaci odvedl bezchybný výkon, udržel čisté konto a výrazně si řekl o olympijskou pozvánku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud