Michal Moravčík (Verva Litvínov). Pětadvacetiletý bek se zkoušel prosadit v zámoří, už v průběhu loňské sezony se ale vrátil do Plzně a zahrál si na druhém světovém šampionátu v řadě. Indiáni jej před pár dny poslali do Litvínova, proslýchá se však, že Michal Moravčík po sezoně odejde do zahraničí. Zahraje si předtím na mistrovství světa ve Švýcarsku? Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 David Musil (Oceláři Třinec) . Bek se čtyřmi starty v NHL je třetím rokem mezi třineckými Oceláři. Loni si poprvé zahrál na mistrovství světa a v Bratislavě rozhodně nezklamal. Dostane se řízný bek i do Švýcarska? Foto: Profimedia.cz
 Milan Doudera (Oceláři Třinec). Další z třineckých obránců, který má šanci, že se ukáže na mistrovství světa. Sedmadvacetiletý bek nastupuje v reprezentaci pravidelně, na světový šampionát se však dostal jen jednou – v roce 2016. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Košťálek (Sparta Praha). V roce 2013 jej draftoval Winnipeg, Jan Košťálek si ale v NHL nikdy nezahrál. Loni proto posílil Spartu a letos je s 24 (14+10) body jedním z nejproduktivnějších obránců extraligy. V současné době čtyřiadvacetiletý bek startuje na Švédských hrách. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Z extraligy do Švýcarska. Podívejte se, kteří extraligoví beci bojují o mistrovství světa

Čeští hokejoví reprezentanti v současné době bojují na Švédských hrách. V akci je i několik hráčů z extraligy.

Michal Moravčík ČR 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jak bude vypadat sestava českého týmu na květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku? Kolik se do konečné nominace dostane posil z NHL? Na to si ještě nějakou dobu budeme muset počkat. O místo v týmu bojuje i několik extraligových beků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Michal Moravčík (Verva Litvínov)

Michal Moravčík Litvínov Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý bek se zkoušel prosadit v zámoří, už v průběhu loňské sezony se ale vrátil do Plzně a zahrál si na druhém světovém šampionátu v řadě. Indiáni jej před pár dny poslali do Litvínova, proslýchá se však, že Michal Moravčík po sezoně odejde do zahraničí. Zahraje si předtím na mistrovství světa ve Švýcarsku?

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Musil (Oceláři Třinec)

David Musil Třinec.jpg

Bek se čtyřmi starty v NHL je třetím rokem mezi třineckými Oceláři. Loni si poprvé zahrál na mistrovství světa a v Bratislavě rozhodně nezklamal. Dostane se řízný bek i do Švýcarska?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Milan Doudera (Oceláři Třinec)

Milan Doudera 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Další z třineckých obránců, který má šanci, že se ukáže na mistrovství světa. Sedmadvacetiletý bek nastupuje v reprezentaci pravidelně, na světový šampionát se však dostal jen jednou – v roce 2016.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Košťálek (Sparta Praha)

Jan Košťálek Sparta 2.jpg

V roce 2013 jej draftoval Winnipeg, Jan Košťálek si ale v NHL nikdy nezahrál. Loni proto posílil Spartu a letos je s 24 (14+10) body jedním z nejproduktivnějších obránců extraligy. V současné době čtyřiadvacetiletý bek startuje na Švédských hrách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Filip Pyrochta (Kometa Brno)

Filip Pyrochta Kometa Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

O startu ve Švýcarsku může snít také Filip Pyrochta. Třiadvacetiletý bek bojoval už o mistrovství světa 2018, kdy v reprezentaci odehrál dvanáct zápasů. Tehdy se do konečné nominace nedostal a následně odešel do zámoří. Do NHL se však neprosadil a před letošní sezonou posílil Kometu. Trenér Říha jej letos vzal na Karjala Cup a Channel One Cup.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav)

Marek Hrbas MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V reprezentaci už se letos ukázal také Marek Hrbas. Šestadvacetiletý bek v průběhu minulé sezony odešel z Vítkovic do Chabarovsku, tam ale moc dlouho nevydržel a letos je zase v extralize. Aktuálně hájí barvy Mladá Boleslavi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud