Michal Řepík 
 Vladimír Sobotka 
 Roman Horák 
 Michal Moravčík 
5
Fotogalerie

Z extraligy do Pekingu. 5 českých hráčů Sparty, kteří se mohou dostat na olympiádu

Olympijský turnaj letos bude bez hráčů z NHL. Zato může být s několika hokejisty ze Sparty.

Sparta má hodně dobře poskládaný kádr, ve kterém figuruje řada známých jmen, což se může projevit i na olympijské nominaci českého týmu. Jména pěti hráčů sparťanského mužstva, kteří by se mohli dostat na olympiádu do Pekingu, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Filip Chlapík 

Filip Chlapík SParta Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pokud by do Pekingu nejel, bylo by to obrovské překvapení. Filip Chlapík, který po konci v NHL ukazuje své kvality v extralize, by mohl patřit k hlavním zbraním českého týmu. V tomto ročníku dal už dvacet branek, přidal 22 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Na Channel One Cupu sice nestartoval, na olympiádě by ale hrát měl. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Řepík 

Michal Řepík SParta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý kapitán Sparty je stálicí národního týmu. Startoval na poslední olympiádě i několika světových šampionátech. Na mistrovství světa v Rize sice Michal Řepík nebyl, do Pekingu by se ale už podívat mohl. V extralize letos posbíral už 31 bodů. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Vladimír Sobotka 

Vladimír Sobotka Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dalším zkušeným útočníkem, který by se mohl podívat do Pekingu, je Vladimír Sobotka. Čtyřiatřicetiletý útočník, jenž odehrál řadu let v NHL, pod pěti kruhy dosud nestartoval. Ve Spartě má dobrou formu, bude mu to ale stačit i na olympijskou pozvánku? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Roman Horák 

Roman Horák SParta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další sparťanský hráč, který by se mohl podívat do Pekingu. Roman Horák startoval už v Jižní Koreji a na olympijském turnaji se blýskl čtyřmi nahrávkami. V roce 2018 si zahrál i na mistrovství světa, poslední dvě sezony už ale v reprezentaci nebyl. Ve sparťanském dresu je však znovu produktivní, letos posbíral už 28 bodů a rozhodně není bez šance. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Moravčík 

Michal Moravčík Sparta.jpg

V posledních letech patřil ke stabilním článkům defenzivy české reprezentace. Michal Moravčík startoval i na mistrovství světa v Rize, tam s ním ale trenér Pešán zacházel všelijak a Moravčík zasáhl jen do tří zápasů. Od té doby v národním týmu nebyl, ve sparťanském dresu ale sedmadvacetiletý bek předvádí velmi dobré výkony. Dostane šanci i v Pekingu? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud