Z extraligy do KHL. Pět hráčů, kteří v létě odešli do Slovanu Bratislava

Tipsport extraligu znovu opustilo několik hráčů, kteří patřili k tahounům svých týmů. Martin Nečas, Miroslav Svoboda či Filip Pyrochta míří do NHL, v tuzemských klubech však lovil i Slovan Bratislava.

Bez názvu1.jpg

Účastník Kontinentální hokejové ligy má o české extralize přehled. Pro novou sezonu z ní Slovan získal už pět posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Čiliak

Marek Čiliak SR.jpg

S Kometou vládl extralize, vychytal dva tituly v řadě a patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Dobrou formu potvrdil i na světovém šampionátu. Spekulovalo se o jeho odchodu do Sparty či Hradce Králové, osmadvacetiletý slovenský gólman se ale vrací domů. V příští sezoně bude hájit barvy Slovanu Bratislava a poprvé si zachytá v Kontinentální hokejové lize.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Klok

Lukáš Klok Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V uplynulém ročníku odehrál osm zápasů za reprezentaci, s Vítkovicemi postoupil do play-off, v sezoně posbíral 12 kanadských bodů a teď se kariéra třiadvacetiletého českého obránce posune zase o kousek dál. Dříve se Lukáš Klok zkoušel prosadit v zámoří, teď bude hrát KHL za Slovan.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Adam Jánošík

Adam Jánošík.jpg

V roce 2010 ho z třetího kola draftu získala Tampa Bay, pětadvacetiletý slovenský obránce si ale v NHL dosud nezahrál. Působil v Košicích, Chomutově a nejdelší část kariéry dosud strávil v Liberci. Loni posbíral celkově 14 kanadských bodů, přidal třetí účast na mistrovství světa a teď míří vstříc prvnímu angažmá v KHL.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Mario Grman

Mario Grman.jpg

Také další posilu do defenzivy Slovan získal z české extraligy. Jednadvacetiletý slovenský bek míří do Bratislavy z Chomutova, za který odehrál uplynulou sezonu. Ta mu vyšla, zahrál si i na světovém šampionátu, a teď se chystá na angažmá v KHL.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Rudolf Červený

Rudolf Červený Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Hradci Králové útok na titul zase nevyšel, Mountfield dohrál v semifinále, a po sezoně navíc přišel o jednu z opor. Osmadvacetiletý Rudolf Červený, který dříve hrával i za České Budějovice, posbíral v loňské sezoně 38 kanadských bodů a dalších šest pak přidal v play-off. Teď míří vstříc prvnímu angažmá v KHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud