Z Evropy za Atlantik. Tři Češi, které v minulých dnech ulovily kluby z NHL

Českých hokejistů působících v zámoří ubývá. Situace ale není tak dramatická, jak se na první pohled zdá. V letošní sezoně si odbylo premiéru sedm nováčků a další se k nim mohou zařadit v novém ročníku. Do NHL míří další tři české naděje.

Bez názvu.jpg

Nejběžnější cesta vede do NHL přes draft. Ne všem se ale poštěstí uspět v červnovém výběru, a tak musí volit jiné cesty. Po mistrovství světa v Praze odešel do zámoří Jakub Nakládal, loni se vydal stejnou cestou Michal Kempný a v minulých dnech se dohodli na smlouvě za Atlantikem další tři čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Tomáš Plekanec má nového českého spoluhráče. Jakub Jeřábek, který se loni blýskl pěti nahrávkami na premiérovém světovém šampionátu, opouští po roce Podolsk a míří do Montrealu. Pětadvacetiletý bek, jenž byl několik let oporou Plzně, podepsal s Canadiens roční kontrakt a bude se snažit probojovat do sestavy slavného celku.

Montreal nebyl jediným zájemcem o služby Jeřábka, který byl s 34 kanadskými body pátým nejproduktivnějším obráncem uplynulé sezony KHL. Přesto se může stát, že skončí na farmě.

„Jakub ví, že tahle situace může nastat, je připraven se s tím poprat. Nedostane nic zadarmo, všechno záleží jen a jen na jeho výkonech. Canadiens mají nového trenéra Juliena, hraje tam několik Rusů, Fin Lehkonen, samozřejmě Tomáš Plekanec. Je vidět, že když je hráč z Evropy připravený, šanci dostane. I tohle Kubu oslovilo," uvedl hráčův agent Michal Sivek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

David Kämpf

David Kampf top Jaroslav Legner  CNC Profimedia.jpg

Loni zamířil z Evropy do Chicaga Michal Kempný, teď se v jeho stopách vydal David Kämpf. Dvaadvacetiletý útočník, který letos debutoval v reprezentaci, míří do NHL jako nedraftovaný hráč po úspěšné sezoně v Chomutově, s nímž si zahrál extraligové semifinále.

V sezoně posbíral dohromady 41 kanadských bodů a byl jedním z tahounů Růžičkovy družiny. V extralize odehrál celkově 170 zápasů, ve kterých dal 28 branek a přidal 31 asistencí.

S Blackhawks uzavřel dvouletou smlouvu na 925 tisíc dolarů včetně podpisového bonusu. Pokud bude na farmě, tak si podle dvoucestného kontraktu vydělá 70 tisíc dolarů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Situace v brankovišti Red Wings je hodně zamotaná. Letos soupeřili o post jedničky Petr Mrázek s Jimmym Howardem a do akce se dostal ještě Jared Coreau. Vedení klubu bude řešit jejich budoucnost a je pravděpodobné, že někdo z této trojice odejde.

Detroit však také posiluje a přivedl Matěje Machovského. Třiadvacetiletý rodák z Opavy, který byl čtyři roky jedničkou Plzně, se ucházel o místo v Hockeytownu už před rokem a nyní podepsal s Detroitem roční smlouvu.

„Mohu říci, že určité kontakty proběhly s další zámořskou organizací, Matěj však dal přednost Red Wings,“ uvedl pro server hokej.cz hráčův agent Michal Sivek.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud