Ondřej Kolář - Je hvězdou ligy a má nakročeno k zahraničnímu angažmá. V reprezentaci soupeří o post trojky s Tomášem Koubkem z bundesligového Augsburgu. Kdo z nich nakonec dostane přednost? Foto: Profimedia.cz
 David Hovorka - Loni ho ze hry vyřadilo dlouhé zranění. David Hovorka se však vrátil v dobré formě a nakoukl i do reprezentace, ve které obstál. Pokud bude fit, může se porvat o místo v konečné nominaci. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Kúdela - O konečnou nominaci bude bojovat také Ondřej Kúdela. Je mu sice už 33 let, stále si ale udržuje vysokou výkonnost, kterou ukazuje jak na domácí scéně, tak v Evropské lize. V reprezentaci se teď objevuje pravidelně. Foto: Michal Beránek CNC / Profimedia
 David Zima - Pozor na něj, David Zima rozhodně není bez šance. Přestože mu v listopadu bylo teprve dvacet let, tak na hřišti působí jako zkušený mazák. Zima se zabydlel v sestavě Slavie a sebevědomě působí i v Evropské lize. Trenér Šilhavý jej bedlivě sleduje. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
10
Fotogalerie

Z Edenu na EURO. 9 hráčů Slavie, kteří se mohou dostat až na mistrovství Evropy

Stalo se už tradicí, že hráči Slavie v posledních letech tvoří podstatnou část české reprezentace. Kolik hráčů z Edenu se dostane až na EURO?

Bez názvu.jpg

Fotbalisté Slavie se stali důležitou součástí fotbalové reprezentace, které pomohli k postupu na EURO. Kolik hráčů sešívaného týmu nakonec kouč Jaroslav Šilhavý na evropský šampionát povolá? Na výběr má hned z devíti zástupců Slavie. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Barcelona.jpg

Je hvězdou ligy a má nakročeno k zahraničnímu angažmá. V reprezentaci soupeří o post trojky s Tomášem Koubkem z bundesligového Augsburgu. Kdo z nich nakonec dostane přednost?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni ho ze hry vyřadilo dlouhé zranění. David Hovorka se však vrátil v dobré formě a nakoukl i do reprezentace, ve které obstál. Pokud bude fit, může se porvat o místo v konečné nominaci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 10

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

O konečnou nominaci bude bojovat také Ondřej Kúdela. Je mu sice už 33 let, stále si ale udržuje vysokou výkonnost, kterou ukazuje jak na domácí scéně, tak v Evropské lize. V reprezentaci se teď objevuje pravidelně.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 10

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pozor na něj, David Zima rozhodně není bez šance. Přestože mu v listopadu bylo teprve dvacet let, tak na hřišti působí jako zkušený mazák. Zima se zabydlel v sestavě Slavie a sebevědomě působí i v Evropské lize. Trenér Šilhavý jej bedlivě sleduje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 10

Jan Bořil

Jan Bořil BArcelona.jpg

Zdá se, že není otázkou, zda Jan Bořil na EURO pojede, ale jestli se dostane do základní sestavy. Slávistický kapitán bojuje o místo na levém kraji obrany s Filipem Novákem a nově taky s Alešem Matějů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hodně slušně šance má na místo v konečné nominaci také Lukáš Masopust. Pod trenérem Šilhavým nastupuje pravidelně, ovšem v posledních zápasech začal na jeho pozici tlačit Václav Černý. Ve Slavii se navíc Lukáš Masopust stáhl na pravý kraj obrany.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 10

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia.jpg

O místo v týmu bude bojovat také Tomáš Holeš. Jeho výhodou je, že může naskočit jak na pravém kraji obrany, tak na postu defenzivního štítu. V reprezentaci už o svých kvalitách přesvědčil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Petr Ševčík

Petr Ševčík Slavia 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V národním týmu už se ukázal také Petr Ševčík, jenž patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Na reprezentační základ to zatím není, určitě je ale v širším okruhu adeptů, které kouč Šilhavý sleduje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 10

Lukáš Provod

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na EURU by si mohl zahrát také Lukáš Provod, který už trenéra Šilhavého o svých kvalitách přesvědčil. Na místě levého záložníka má sice pevnou pozici Jakub Jankto, šance čtyřiadvacetiletého Provoda ale nejsou vůbec malé.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud