Tomáš Plekanec  - Dres Komety letos oblékl také Tomáš Plekanec, jenž je v Brně na střídavých startech z Kladna. Šestatřicetiletý útočník s dlouholetými zkušenosti z NHL, který byl i reprezentačním kapitánem, sice už kariéru v národním týmu ukončil, do začátku šampionátu ale ještě zbývá spousta času. Nechá se zlákat k návratu? Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
 Ondřej Němec  - Po olympijských hrách ukončil reprezentační kariéru, jenže trenér Říha ho zlákal k návratu. Zkušený čtyřiatřicetiletý bek si zahrál na turnaji v Moskvě a zase se přihlásit do boje o konečnou nominaci na mistrovství světa. V extralize stále patří k nejlepším obráncům. Foto: Profimedia.cz
 Jan Štencel  - Němec se do reprezentace vrátil i z toho důvodu, aby pomohl vychovat novou generaci mladých obránců. Jedním z nich je i Jan Štencel, jehož Říha povolal na oba letošní turnaje. Třiadvacetiletý bek má důležitou roli i v Kometě a hned po Němcovi je druhým nejproduktivnějším zadákem týmu. Foto: Profimedia.cz
 Martin Zaťovič  - Třiatřicetiletý útočník startoval už na třech světových šampionátech, naposledy však v roce 2016. Poté posílil Kometu, se kterou získal dva tituly, loni si zahrál i za reprezentaci a do akce ho chtěl povolat i trenér Říha. Jenže před Karjala Cupem se zkušený forvard, jenž má letos na kontě 21 (13+8) kanadských bodů, zranil a na Channel One Cupu zůstal jen mezi náhradníky. Reprezentaci má však stále co dát. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Z Brna až na šampionát. 5 hráčů Komety, kteří mohou jet na mistrovství světa

Na domácí scéně to ještě není ono, ale vlak s názvem Kometa se po svátcích znovu rozjede na maximum a v play-off by měl nabrat sílu, díky níž bude útočit na třetí extraligový titul v řadě. Těžit z toho může i reprezentace.

Stejně jako výkony Komety, tak i národního týmu, zatím nejsou takové, jaké by si jejich fanoušci přáli. V Brně však působí několik hráčů, kteří mohou národnímu týmu hodně pomoct. Třeba i na mistrovství světa. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Holík

Petr Holík Kometa Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2017 patřil ke klíčovým hráčům reprezentace, na mistrovství světa měl mít velmi důležitou roli, jenže před šampionátem se zranil a na turnaj neodjel. Poté zamířil ze Zlína do Čerepovce, V KHL ale dlouho nezůstal, a vrátil se do extraligy.

Nejprve hrál za Mladou Boleslav, odkud zamířil do Komety a pomohl k zisku titulu. Letos však jeho role ještě výrazně vzrostla. S 27 kanadskými body je nejproduktivnějším hráčem Komety a nahlas si říká o návrat do národního týmu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Kometa Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Dres Komety letos oblékl také Tomáš Plekanec, jenž je v Brně na střídavých startech z Kladna. Šestatřicetiletý útočník s dlouholetými zkušenosti z NHL, který byl i reprezentačním kapitánem, sice už kariéru v národním týmu ukončil, do začátku šampionátu ale ještě zbývá spousta času. Nechá se zlákat k návratu?

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Ondřej Němec

Ondřej Němec Kometa 2.jpg

Po olympijských hrách ukončil reprezentační kariéru, jenže trenér Říha ho zlákal k návratu. Zkušený čtyřiatřicetiletý bek si zahrál na turnaji v Moskvě a zase se přihlásit do boje o konečnou nominaci na mistrovství světa. V extralize stále patří k nejlepším obráncům.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jan Štencel

Jan Štencel Kometa.jpg

Němec se do reprezentace vrátil i z toho důvodu, aby pomohl vychovat novou generaci mladých obránců. Jedním z nich je i Jan Štencel, jehož Říha povolal na oba letošní turnaje. Třiadvacetiletý bek má důležitou roli i v Kometě a hned po Němcovi je druhým nejproduktivnějším zadákem týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Martin Zaťovič

Martin Zaťovič Kometa Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý útočník startoval už na třech světových šampionátech, naposledy však v roce 2016. Poté posílil Kometu, se kterou získal dva tituly, loni si zahrál i za reprezentaci a do akce ho chtěl povolat i trenér Říha. Jenže před Karjala Cupem se zkušený forvard, jenž má letos na kontě 21 (13+8) kanadských bodů, zranil a na Channel One Cupu zůstal jen mezi náhradníky. Reprezentaci má však stále co dát.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud