Wilfried Bony a 5 známých hráčů, kteří prošli rukama agenta Dalibora Laciny

Wilfried Bony a 5 známých hráčů, kteří prošli rukama agenta Dalibora Laciny

Wilfried Bony a 5 známých hráčů, kteří prošli rukama agenta Dalibora Laciny

Bony Wilfired udělal před dvěma lety další krok v kariéře a přestoupil do Manchesteru City. Útočník, který v letech 2008 až 2011 hrával v pražské Spartě, odešel do týmu bohatých šejků téměř za miliardu korun. Prsty v tom měl český agent Dalibor Lacina.

Takový přestup do City, to není jen tak. Je to dlouhá hra vyjednávání, smlouvání a kompromisů. Bonyho agentovi Daliborovi Lacinovi vyšla v roce 2015 na výbornou. Pro reprezentanta Pobřeží Slonoviny Bonyho Wilfrieda, který se do Manchesteru dostal přes Spartu, Arnhem a Swansea, vyjednal prvotřídní podmínky. Lacina ale pod svými křídly má či měl i jiné známé fotbalisty. Pět dalších známých „koňů“ úspěšného českého agenta najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Andrea Barzagli

Andrea BArzagli.jpg

Mistr světa z roku 2006 a vicemistr Evropy z roku 2012 hájí od ledna roku 2011 barvy Juventusu Turín. Dříve hrával Andrea Barzagli za Palermo či Wolfsburg, se kterým získal německý titul. Šestatřicetiletý obránce je jedním z nejznámějších hráčů, se kterými agent Dalibor Lacina spolupracoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

John Heitinga

John Heitinga.jpg

Dalším z hráčů, kterého agent Lacina zastupoval, je nizozemský obránce John Heitinga. Bek, který v roce 2010 vybojoval s Nizozemskem stříbro na mistrovství světa v Jihoafrické republice, hrával za Ajax, Atlético Madrid, Everton, Fulham a v sezoně 2014/15 působil v berlínské Hertě. Pak se stal opět hráčem Ajaxu Amsterdam, kde v únoru roku 2016 ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Jiráček

Petr Jiráček Plzeň.jpg

Hvězda Petra Jiráčka vylétla v Plzni raketovým tempem nahoru. Dravý záložník zářil v domácí soutěži i v Lize mistrů a v polovině ročníku, po mistrovské sezoně, odešel do Wolfsburgu. Plzeň za reprezentačního záložníka měla získat 125 milionů korun. Byl u toho i Jiráčkův agent Lacina. Stejně jako v roce 2012, kdy Jiráček přestupoval do Hamburku a podobně, jako když se předloni vracel do české ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Ujfaluši

Tomáš Ujfaluši.jpg

Tomáš Ujfaluši patří mezi nejúspěšnější české fotbalisty posledních let. Dlouho byl pilířem zadních řad české reprezentace a předních evropských klubů. Hrál v Hamburku, Fiorentině, Atlétiku Madrid a Galatasarayi Istanbul. Ujfalušiho agentem byl Dalibor Lacina, který se podílel i na posledním přestupu hráčovy kariéry do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Cristian Zaccardo

Cristian Zacardo.jpg

Dalibor Lacina měl silné vazby na Itálii. Dalším důkazem budiž Cristian Zaccardo. Mistr světa z roku 2006, stejně jako Barzagli, hrál za Wolfsburg či Palermo a ještě předloni působil v jednom z elitních italských klubů. Momentálně pětatřicetiletý obránce nastupoval za milánské AC, do kterého přešel zadarmo v roce 2013. Od roku 2015 je hráčem klubu Carpi a působí v Serii B.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud