Vzpomínky ožívají. 6 hráčů Plzně, kteří byli u posledního vítězství v Lize mistrů

Vzpomínky ožívají. 6 hráčů Plzně, kteří byli u posledního vítězství v Lize mistrů

Vzpomínky ožívají. 6 hráčů Plzně, kteří byli u posledního vítězství v Lize mistrů

Už jen týden zbývá do okamžiku, kdy Plzeň znovu vyběhne do zápasu Ligy mistrů. Viktorka na domácím stadionu přivítá CSKA Moskva, s nímž se střetla i během své dosavadní derniéry v soutěži. Bude u toho i několik pamětníků.

Je to už pět let, co se Plzeň naposledy představila v Lize mistrů. V posledním zápase skupiny tehdy přivítala moskevské CSKA, které šlo do vedení. Viktorka ale v poslední patnáctiminutovce skóre otočila a postoupila do jarní fáze Evropské ligy. U památného zápasu s moskevským celkem bylo i několik hráčů, kteří v Plzni stále působí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Mezi třemi tyčemi Viktorky se nic nezměnilo. Jedničkou Plzně zůstal Matúš Kozáčik, který v plzeňské bráně vládne už několik let. Loni chytal zápasy Evropské ligy Aleš Hruška, kdo z nich dostane přednost v Lize mistrů? Favoritem je Kozáčik.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

David Limberský

David Limberský Plzeň 4.jpg

Také na levém kraji plzeňské obrany je situace stejná. Už před pěti lety zde kraloval David Limberský, který má stále neotřesitelné místo v základní sestavě. V říjnu mu však bude už 35 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Milan Petržela

Milan Petržela Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V základní sestavě tehdy byl i Milan Petržela. V Plzni se sice už několikrát spekulovalo o jeho odchodu, zkušený záložník ale stále zůstává v kádru Viktorky. V aktuálním ročníku byl s výjimkou jediného zápasu pokaždé v základní sestavě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Daniel Kolář

Daniel Kolář CSKA.jpg

Chybělo 15 minut do konce a Plzeň prohrávala 0:1. V tu chvíli se dostal k hlavičce Daniel Kolář, který vyrovnal na 1:1 a nastartoval obrat domácích. Později zamířil do Turecka, loni se však vrátil a pomohl vybojovat další titul. Do letošního ročníku zatím nezasáhl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Před pěti lety patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V kádru Viktorky má český reprezentant stále silnou pozici. V úvodním kole byl sice mezi náhradníky, přesto stihl dát gól a od té doby už v základu nechyběl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Do kádru Viktorky stále patří i Jan Kovařík. Loni sice stihl jen 12 zápasů a letos byl ve hře pouze dvakrát, před pěti lety si ale zahrál i Ligu mistrů. V 58. minutě nahradil Michala Ďuriše a byl u vítězného obratu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Náhradníci

Roman Hubník.jpg

Na zápas s CSKA Moskva byli připraveni i náhradníci v čele s Romanem Hubníkem (na snímku), Radimem Řezníkem a Lukášem Hejdou. Ten sice letos naskočil do jediného zápasu, Hubník a Řezník však patří k pilířům zadních řad současného Vrbova týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud