Vzpomínáte? Tyto 4 bohaté kluby kdysi hodně stály o českého obránce Michala Kadlece

Obránce Michal Kadlec působil ve Spartě v letech 2005 až 2008 a pak mezi roky 2016 a 2018. V případě prvního angažmá přišel ze Slovácka a odešel do Leverskusenu, nejprve na hostování, které se následně změnilo v přestup. V Německu byl spokojený, patřil do základní sestavy, pak ho ale zlákala luxusní nabídka Fenerbahce. Taky ale mohl být v jiném bohatém klubu.

Michal Kadlec se v létě roku 2018 vrátil do Slovácka, odkud se před lety vydal na cestu do velkého fotbalového světa. Ale dříve se o něho zajímaly opravdu slavné kluby. Které? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Celtic Glasgow

Michal Kadlec Sparta.jpg

Psal se rok 2006, Michal Kadlec byl v té době ještě na Letné, ale už okolo něho kroužily zahraniční kluby. Spekulovalo se o Hannoveru nebo Salcburku. Ve hře byl i slavný Celtic.

„Vždyť kdo by nechtěl hrát v takovém týmu, jako je Celtic Glasgow. Mají spoustu fanoušků po celém světě, prostředí na stadionu je fantastické,“ řekl tehdy obránce Sparty pro idnes.cz. Z transferu ale sešlo, údajně kvůli vysokému odstupnému.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Bayern Mnichov

Michal Kadlec Leverkusen.jpg

Žádný český fotbalista pravidelně nenastupoval v dresu Bayernu. Kdo ví, kolik kdysi chybělo, aby se jím stal Michal Kadlec. Bavorský velkoklub o něho projevil zájem v roce 2008, tedy ještě v době, kdy ze Sparty hostoval v Leverkusenu. Informaci tehdy přinesl portál mercato365.com Třiadvacetiletý Kadlec ale zůstal v Bayeru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Liverpool

Michal Kadlec.jpg

Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem vyhráli s Liverpoolem Ligu mistrů, ve slavném anglickém klubu působil i Patrik Berger. A mohl i Michal Kadlec.

„Registrujeme zájemce z okruhu největších anglických klubů, ovšem konkrétní být nemohu,“ řekl pro deník Aha v roce 2011 Kadlecův agent Pavel Zíka. Podle anglických médií byl nejvážnějším zájemcem Liverpool, český bek ale ještě setrval v Leverkusenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Borussia Dortmund

Michal KAdlec Fenerbahce.jpg

Kadlec ve Fenerbahce brzy poznal, že turecké angažmá nebude tím pravým. Už po půl roce se objevilo několik klubů, které by ho mohly přetáhnout do svých řad. Nejzajímavěji vypadala údajná nabídka Dortmundu, který prý chtěl Kadlece na půlroční hostování s opcí. Tehdy třicetiletý bek ale nakonec z Turecka v létě roku 2016 odešel do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud