Michal Barinka – Vítkovice  Jeho jméno vyvolalo největší poprask v nominaci na olympijské hry v Soči. V Německu v roce 2010, kde Michal Barinka startoval na třetím a posledním mistrovství světa, ale nikoho nedráždil. Na turnaji odehrál čtyři zápasy.

Michal Barinka – Vítkovice
Jeho jméno vyvolalo největší poprask v nominaci na olympijské hry v Soči. V Německu v roce 2010, kde Michal Barinka startoval na třetím a posledním mistrovství světa, ale nikoho nedráždil. Na turnaji odehrál čtyři zápasy.

 Roman Červenka – Slavia Praha  V sezoně 2009/10 byl Roman Červenka útočníkem Slavie a zároveň jedním z nejlepších hráčů extraligy (v základní části zaznamenal 73 bodů a v play-off dalších 24) a nebylo žádným překvapením, že se objevil v nominaci. Ostatně, v roce 2010 hrál i na olympiádě ve Vancouveru. V Německu zaznamenal jen dva body (1+1) a poté zamířil do Omsku.
 Petr Gřegořek - České Budějovice  Jedno z nejpřekvapivějších jmen v nominaci. Petr Gřegořek měl za sebou vydařenou sezonu v Českých Budějovicích, na obránce posbíral velmi dobrých 29 (6+23) kanadských bodů a probojoval se až na šampionát. Svou jedinou účast na mistrovství světa okořenil jedním gólem.
 Petr Hubáček - Kometa Brno  Obrovský dříč a bojovník. K tomu skvělý útočník. Petr Hubáček se v průběhu sezony 2009/10 přestěhoval z Vítkovic do Komety Brno a následně odjel na šampionát. V Německu patřil k tahounům týmu, nevynechal žádný souboj a navíc vstřelil dvě branky.
 Petr Koukal – Pardubice  Petr Koukal má na kontě pět účastí na mistrovství světa. Premiéru si odbyl právě v roce 2010, kde zaujal obrovskou bojovností a nasazením. Ukázal, že je mu jedno, ve které formaci hraje, pokaždé totiž nechal na ledě všechno. Navíc se stal skvělou zbraní v oslabeních. K výborným výkonům přidal dvě asistence.
10
Fotogalerie

Vzpomínáte? 10 hráčů z extraligy, kteří vybojovali poslední zlato v Německu

Od zisku poslední zlaté medaile českých hokejistů z mistrovství světa uplyne za pár dní už 14 let. Podceňovaná parta Vladimíra Růžičky tehdy přežila několik kritických okamžiků, ve finále senzačně zdolala ruskou sbornou a stala se překvapivým vítězem turnaje. V akci tehdy bylo deset hráčů z extraligy.

Před mistrovstvím světa v roce 2010 přijímal trenér Vladimír Růžička jednu omluvenku z NHL za druhou. Na šampionát mu tehdy dorazily jen čtyři zámořské posily. Kostru týmu tak tvořili hlavně hráči z české extraligy. V následujících kapitolách si můžete připomenout, kteří borci z tuzemských klubů se na překvapivém titulu světových šampionů podíleli.

Pokračování 2 / 11

Michal Barinka – Vítkovice

Michal Barinka (2).jpg

Jeho jméno vyvolalo největší poprask v nominaci na olympijské hry v Soči. V Německu v roce 2010, kde Michal Barinka startoval na třetím a posledním mistrovství světa, ale nikoho nedráždil. Na turnaji odehrál čtyři zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Roman Červenka – Slavia Praha

Roman Červenka-repre.jpg

V sezoně 2009/10 byl Roman Červenka útočníkem Slavie a zároveň jedním z nejlepších hráčů extraligy (v základní části zaznamenal 73 bodů a v play-off dalších 24) a nebylo žádným překvapením, že se objevil v nominaci. Ostatně, v roce 2010 hrál i na olympiádě ve Vancouveru. V Německu zaznamenal jen dva body (1+1) a poté zamířil do Omsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Petr Gřegořek - České Budějovice

Petr Gřegořek-repre.jpg

Jedno z nejpřekvapivějších jmen v nominaci. Petr Gřegořek měl za sebou vydařenou sezonu v Českých Budějovicích, na obránce posbíral velmi dobrých 29 (6+23) kanadských bodů a probojoval se až na šampionát. Svou jedinou účast na mistrovství světa okořenil jedním gólem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Petr Hubáček - Kometa Brno

Petr Hubáček-repre.jpg

Obrovský dříč a bojovník. K tomu skvělý útočník. Petr Hubáček se v průběhu sezony 2009/10 přestěhoval z Vítkovic do Komety Brno a následně odjel na šampionát. V Německu patřil k tahounům týmu, nevynechal žádný souboj a navíc vstřelil dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Petr Koukal – Pardubice

Petr Koukal-repre.jpg

Petr Koukal má na kontě pět účastí na mistrovství světa. Premiéru si odbyl právě v roce 2010, kde zaujal obrovskou bojovností a nasazením. Ukázal, že je mu jedno, ve které formaci hraje, pokaždé totiž nechal na ledě všechno. Navíc se stal skvělou zbraní v oslabeních. K výborným výkonům přidal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Marek Kvapil – Vítkovice

Marek Kvapil.jpg

Šikovný útočník a dvojnásobný šampion KHL, který se dříve snažil prosadit v zámoří, startoval na jediném světovém šampionátu. Do Německa ho vynesla vydařená sezona ve Vítkovicích, se kterými vybojoval stříbrné medaile. Na mistrovství světa byl už Marek Kvapil zlatý. Bodově se však v osmi zápasech neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Ondřej Němec - Karlovy Vary

Ondřej Němec.jpg

Jeden z nejlepších českých obránců uplynulého desetiletí a stálice české reprezentace na světových šampionátech. Ondřej Němec hrál na šesti mistrovstvích světa. Do Německa odjel ještě coby hráč Karlových Varů. Na turnaji odehrál šest zápasů, připsal si jednu asistenci a následně odešel do Čerepovce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Martin Růžička - Oceláři Třinec

Martin Růžička-repre.jpg

Zatímco v extralize vždy řádil, v národním týmu to nikdy nebylo úplně ono. Třinecký útočný fantom Martin Růžička se neprosadil ani na šampionátu v Německu, zlatá medaile mu však ve sbírce nechybí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jakub Štěpánek – Vítkovice

Jakub Štěpánek.jpg

Ačkoliv v roce 2010 přicházela jedna zámořská omluvena za druhou, brankáři přijeli z NHL dva. Jedničkou byl strůjce zlatého úspěchu Tomáš Vokoun, kterému kryl záda Ondřej Pavelec. Vítkovický Jakub Štěpánek, který se představil ještě na dalších třech šampionátech, se do hry nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Petr Vampola – Plzeň

Petr Vampola.jpg

Petr Vampola strávil sezonu 2009/10 v Plzni. V základní části posbíral 52 (15+37) kanadských bodů a vysloužil si pozvánku na šampionát. Na turnaji se stal důležitým článkem týmu, znepříjemňoval život protihráčům a pomohl Čechům ke zlatu. Do statistik se zapsal dvěma asistencemi. Po šampionátu odešel do KHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud