Vzhůru zpět mezi elitu. 3 důležití hráči, které v zimě získal Baník Ostrava

Fotbalový Baník přezimoval na druhém místě Fortuna národní ligy. Úkol na jaro je jasný – udržet nebo vylepšit stávající pozici a vybojovat návrat mezi elitu. K tomu mají pomoct i nové tváře v ostravské kabině.

Baník na podzim nepředváděl nejlepší fotbal, vybojoval ale dostatek bodů, aby se udržel ve hře o návrat do nejvyšší soutěže. Trenéru Vlastimilu Petrželovi se povedlo stabilizovat kádr a v zimě ho doplnil novými „hotovými“ posilami. Jména tří hráčů, kteří přišli, aby Baník vrátili na prvoligovou mapu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Alexander Jakubov

Alexander Jakubov.jpg

Na podzim se trefil proti Baníku a dal jeden ze svých deseti gólů. Další už bude střílet v ostravském dresu. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty, který má za sebou působení v juniorce Porta, upřednostnil nabídku Baníku před zájmem prvoligových klubů a se slezským týmem podepsal smlouvu na 2,5 roku. Ostrava měla na podzim problém se střílením branek, který by Jakubov měl vyřešit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Robert Hrubý

Robert Hrubý.jpg

Pět milionů korun. Zhruba tolik Baník zaplatil za vysněnou posilu Roberta Hrubého. Ten strávil v Ostravě už loňské jaro, během něhož patřil k nejlepším hráčům týmu. Sestupu ale nezabránil a Slavia, které patřil, ho poslala na další hostování, tentokrát do Teplic.

Dvaadvacetiletý záložník se na Stínadlech moc neprosadil, zasáhl jen do osmi duelů, a tak se vrací do Ostravy, za níž loni vstřelil čtyři góly. Dalšími by měl pomoct k návratu mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Štefan Pekár

BaníkL.jpg

Další posila do útoku. Osmadvacetiletý slovenský útočník přišel do Baníku z Myjavy, za kterou dal v průběhu tří a půl let 28 branek. Je to vyloženě gólový hráč, silný v pokutovém území, tedy typ útočníka, který Baníku chyběl. Štefan Pekár dříve krátce působil v Mladé Boleslavi, hrál také za Ružomberok, natrvalo se ale prosadil až v Myjavě, kde dokonce zastával funkci kapitána.

Sledujte SportRevue.cz na Facebooku

Doporučujeme

Články odjinud