Vzhůru za lepším. Tři hráči, kteří po šampionátu mohou odejít do NHL či KHL

Světový šampionát skončil neúspěchem, čeští hokejisté znovu padli ve čtvrtfinále a medailové čekání se prodloužilo na dlouhých pět let. Důvodů je několik, například střelecké trápení ofenzivních hráčů. Jiní se ale možná odrazili vstříc novému angažmá.

Bez názvu.jpg

Před šampionátem panovala v českém fanouškovském táboru dobrá nálada. Věřilo se v medaili, kterou měli vybojovat Voráček, Pastrňák či Mrázek. Čekalo se ale víc. I přesto se někteří hráči mohou od šampionátu odrazit vstříc novému lukrativnímu angažmá. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Robin Hanzl

Robin Hanzl Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedno z překvapení v nominaci, Robin Hanzl však ukázal, že se do týmu dostal právem. Na šampionátu mnohokrát předvedl, jak moc má šikovné ruce, proměněným nájezdem rozhodl o výhře nad Finy, obrovskou šanci si vypracoval v duelu s Rusy a dostával zřejmě víc prostoru, než sám očekával.

Na čtvrtfinále se dokonce přesunul do druhé formace k Pastrňákovi s Červenkou. V reprezentaci sice debutoval až letos, vedl si ale jako zkušený mazák. Je mu 28 let, má za sebou několik sezon v litvínovském dresu a před sebou možná poslední šanci na zajímavé zahraniční angažmá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Jan Rutta

Jan Rutta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý bek z Chomutova debutoval v reprezentaci teprve před rokem, kdy odehrál tři zápasy na Euro Hockey Tour. Letos dostal daleko víc prostoru a vybojoval si nominaci na premiérový šampionát.

V Paříži nezklamal, naopak patřil mezi klíčové beky týmu a dokonce byl vyhlášen nejlepším českým hráčem čtvrtfinálového klání. Trenéři ho hodně využívali a Rutta obstál na výbornou. Do statistik si připsal jeden gól a v Chomutově by se měli začít bát, zda ho udrží. Údajně o něj stojí Edmonton a Calgary.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Radim Šimek

Radim Šimek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatímco Jakub Jeřábek se dohodl s Montrealem už před začátkem šampionátu, Radim Šimek svou budoucnost ještě nevyřešil. Ale pokud měl být turnaj testem toho, zda zvládne přesun z extraligy do NHL, tak rozhodně nezklamal.

Čtyřiadvacetiletý bek, který letos hájil barvy Liberce, patřil na mistrovství k nejlepším českým zadákům, na ledě trávil spoustu času a ukázal, že se v něm ukrývá ohromný potenciál. Dokáže ho prodat za Atlantikem?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud