Vzhůru na východ. 6 Čechů, kteří před sezonou odešli z extraligy do KHL

Nový ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval. Už bez Jana Kováře, jenž odešel do New Yorku Islanders, zato s několika dalšími českými hráči, kteří se na východ vydali z extraligy.

Před začátkem KHL bylo na soupiskách klubů hrající nejprestižnější evropskou soutěž 23 českých hokejistů. Šest z nich zamířilo na východ z české extraligy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Rudolf Červený (Hradec Králové – Slovan Bratislava)

Rudolf Červený Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník působil dlouhá léta v Českých Budějovicích, odkud poté přešel do Hradce Králové. V kádru Mountfieldu se vypracoval mezi opory, nakoukl do reprezentace a loni posbíral celkově 34 kanadských bodů. Dříve krátce působil v zámoří, teď si odbyl premiéru v KHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Filippi (Liberec – Chabarovsk)

Tomáš Filippi.jpg

Tomáš Filippi odešel v roce 2015 z Liberce do Magnitogorsku, se kterým hned v první sezoně získal Gagarinův pohár. Za Metallurg hrál necelé tři roky a v průběhu loňského ročníku se vrátil zpět mezi Bílé Tygry. V play-off nabral formu, posbíral osm bodů a zajistil si další angažmá v KHL. Tentokrát v Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Libor Kašík (Zlín – Chabarovsk)

Libor Kašík 2.jpg

Dlouhá léta byl zlínskou oporou a patřil k nejlepším gólmanům extraligy. Několikrát se spekulovalo o jeho odchodu, údajně měl namířeno do Sparty, zlínskou kabinu opustil ale až po loňské sezoně. Novým působištěm Libora Kašíka se stal Chabarovsk. Dostane se odtud premiérově i do reprezentace?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Lukáš Klok (Vítkovice – Slovan Bratislava)

Lukáš Klok Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant patřil ke klíčovým hráčům Vítkovic. Během posledních dvou let odehrál pět zápasů za seniorskou reprezentaci a řekl si o pozornost zahraničních klubů. Nakonec si třiadvacetiletý bek plácl s bratislavským Slovanem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC  Profimedia

Pokračování 6 / 7

Tomáš Mertl (Plzeň – Kunlun)

Tomáš Mertl Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý útočník už dříve působil v Záhřebu, hrál i za Ufu a loni se objevil v Plzni. V základní části extraligy posbíral 57 bodů, dal třicet branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Startoval taky na olympijských hrách a po sezoně se dohodl na další smlouvě v KHL. Jeho novým domovem se stal čínský Kunlun.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Michal Řepík (Sparta – Slovan Bratislava)

Michal Řepík Sparta.jpg

Další z českých hráčů, který nabral směr KHL a posílil Slovan Bratislava, je Michal Řepík. Devětadvacetiletý účastník olympijských her a tří posledních světových šampionátu na Slovensku hrál už loni a v dresu Slovanu nastoupil k 51 zápasům, v nichž posbíral 23 bodů. V závěru se vrátil do Sparty, v Praze ale nezůstal a opět hraje KHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud