Vzhůru na Ferencváros. 5 letních posil Slavie, které se dostaly na soupisku pro Ligu mistrů

Slavia už brzy vstoupí do bojů o postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Už teď je ale jasné, kteří hráči do bitev s Ferencvárosem nezasáhnou.

Slavia aktuálně disponuje hodně širokým kádrem. Na soupisku pro Ligu mistrů se nevešlo hned několik hráčů sešívaného kádru, ovšem do bojů s Ferencvárosem může zasáhnout pět letních posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Slavia.jpg

Účastník letošního EURA, na kterém kryl záda Tomáši Vaclíkovi, přišel do Slavie z Olomouce. Zatímco na Hané měl neotřesitelnou pozici a vypracoval se do role jednoho z nejlepších gólmanů ligy, v Edenu si bude muset na svou příležitost počkat. Ondřej Kolář ho totiž do brány jen tak nepustí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Aiham Ousou 

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie teprve před pár dny, v lize ještě neodehrál ani minutu, přesto dostal na soupisce pro Ligu mistrů přednost před kapitánem Janem Bořilem, jenž po EURU stále není fit. Do evropských pohárů navíc stále nemůže zasáhnout Ondřej Kúdela, tudíž by měl Aiham Ousou krýt záda dvojici David Zima – Taras Kačaraba. 

Pokračování 4 / 6

Srdjan Plavšič 

Srdjan Plavšič Slavia.jpg

Srbský rychlík, jenž do Slavie přišel v létě ze Sparty, naskočil do obou dosavadních ligových duelů v základní sestavě. Bodově se ještě neprosadil, ukázal ale, že by Slavii mohl hodně pomoct. Dostane šanci i proti Ferencvárosi? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Slavia Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

V uplynulé sezoně dal třináct gólů v barvách Jablonce, nikdo však nevěděl, jak se mu povede po přesunu do Edenu. Úvodní duel proti Zlínu slovenský reprezentant načal mezi náhradníky, v Teplicích už ale naskočil v základní sestavě a stal se hlavní hvězdou utkání. Severočechy sestřelil hattrickem a nahlas si řekl o další šanci. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Slavia se o něj v létě přetahovala se Spartou a nakonec byla také úspěšnější. Reprezentační útočník, který v případě postupu do Ligy mistrů vyjde sešívané na 65 milionů korun, sice slávistický dres ještě neoblékl, očekává se ale, že se v Edenu stane útočnou jedničkou. Naskočí už proti Ferencvárosi? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud