Vzhůru do Lotyšska. 3 čeští hokejisté, kteří budou hrát v příští sezoně KHL za Rigu

V hokejovém prostředí se ještě stále řeší nepovedený světový šampionát, který letos proběhl v lotyšské Rize. Tedy ve městě, které je na mapě KHL.

Dinamo Riga je tradičním účastníkem KHL. Dres tohoto lotyšského celku v minulosti oblékla už řada českých hokejistů a další tři si za Rigu zahrají i v příštím ročníku soutěže. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Matěj Machovský 

Matěj Machovský Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý gólman byl poslední tři roky oporou Sparty, se kterou v uplynulém ročníku postoupil do semifinále play-off. Pražané ale pro příští sezonu vsadili na Alexandera Saláka a Matěj Machovský se tak vydal o dům dál. Konkrétně do Rigy, kde si poprvé vyzkouší, jak chutná KHL. Mimochodem, za Rigu dříve chytal i Salák.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Rudolf Červený 

Rudolf Červený ČR.jpg

Zkušený útočník letos dlouho bojoval o premiéru na mistrovství světa, do Lotyšska se však nakonec nedostal. Pak si ale plácl s Rigou a po působení ve Slovanu Bratislava si znovu vyzkouší KHL. Jednatřicetiletý forvard, jenž hrával také za Hradec Králové či Kometu, už působil i ve Švédsku a naposledy odehrál vydařený ročník ve finském Lahti. Jak se mu povede v Rize? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Radil 

Lukáš Radil ČR 21.jpg

Na rozdíl od Machovského s Červeným si zahrál na mistrovství světa, v Rize ale nedostal tolik prostoru, kolik si přál, a moc toho nepředvedl. Třicetiletý Lukáš Radil za sebou přitom měl povedenou sezonu ve Spartaku Moskva, v jehož barvách posbíral 32 (19+13) bodů. V KHL bývalý útočník San Jose dosud jinde nehrál. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud