Vzduchem už létají miliony. 4 nejdražší obchody, jež se uskutečnily v prvních dnech zimního přestupního termínu

Zimní přestupové bylo otevřeno. Fotbalové kluby i fanoušci už začínají sčítat první zisky a ztráty.

Kam se během prvních dnů vyšplhaly částky za fotbalisty, kteří změnili dres v lednovém přestupním období? Na základě údajů z portálu TransferMarkt jsme sestavili žebříček z kvarteta borců, za něž hned na začátku nového roku manažeři vyklopili minimálně deset milionů eur. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Nicolás de la Cruz (River Plate → Flamengo) – 14,5 milionu eur

Nicolás de la Cruz (2).jpg

Uruguayský reprezentant, který přestoupil z argentinského klubu do brazilské ligy. Tak by mohl znít stručný lednový příběh záložníka Nicoláse de la Cruze. Šestadvacetiletý subtilní fotbalista (měří jen 167 centimetrů), je navzdory své malé postavě nesmírně platným a šikovným hráčem. Na kontě má už řadu klubových i mezinárodních úspěchů.

Ještě coby teenager začal hrát v nejvyšší uruguayské lize dospělých v dresu Liverpoolu, odkud v roce 2017 zamířil už jako jihoamerický šampion z kontinentálního turnje hráčů do 20 let do slavného River Plate. V argentinském klubu se záhy vypracoval v jednu z hvězd mužstva a během sedmi let získal devět trofejí, včetně tří ligových titulů a triumfu v Copa Libertadores.

Když mu na konci prosince vypršela smlouva, bylo jasné, že bez práce dlouho nezůstane. Hned na Nový rok se upsal do konce června 2028 brazilskému Flamengu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Lucas Beraldo (Sao Paulo → Paris Saint-Germain) – 20 milionů eur

Lucas Beraldo.jpg

Manažeři Paris Saint-Germain nelenili a hned prvního den roku 2024 podepsali smlouvu s dalším z velkých brazilských talentů. Teprve dvacetiletý stoper Lucas Beraldo odešel ze Sao Paula do Francie za 20 milionů eur a upsal se až do roku 2028.

V minulé sezoně brazilské nejvyšší soutěže už byl plnoprávným členem týmu, kterému pomohl k vítězství v domácí pohárové soutěži. Jak raketově rostou jeho výkony, tak také stoupá jeho tržní hodnota. Podle portálu TransferMarkt činila loni v dubnu dva a půl milionu eur, nyní je osmkrát vyšší a může jít ještě nahoru. Stačí jen jediné – aby zapadl do týmu Pařížanů a pravidelně hrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Eljif Elmas (SSC Neapol → RB Lipsko) – 23 milionů eur

Eljif Elmas.jpg

Ofenzivní záložník či křídelník Eljif Elmas pomohl v minulé sezoně Neapoli k zisku mistrovského titulu v italské Serii A šesti brankami v 36 zápasech. Čtyřiadvacetiletý reprezentant Severní Makedonie strávil v italském klubu čtyři a půl sezony a v roce 2020 se podílel na triumfu v pohárové soutěži Coppa Italia. V aktuálním ročníku však nastupoval na hřiště jen sporadicky a většinou jen jako náhradník. Přesto dokázal dát v 11 ligových zápasech dva góly.

Elmas přišel do Neapole v roce 2019 z Fenerbahce Istanbul za necelých 18 milionů eur, nyní opouštěl klub za 23 milionů eur, takže šlo o dobrou investici. To si zřejmě myslí i v Lipsku. Německý klub se v Bundeslize pere o příčky zajišťující postup do příštího ročníku Ligy mistrů a čtyřiadvacetiletá posila s vítěznou mentalitou by mohla být jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Vitor Roque (Athletico Paranaense → Barcelona) – 40 milionů eur

Vitor Roque.jpg

Už loni v červenci Barcelona avizovala, že dosáhla dohody o přestupu talentovaného útočníka Vitora Roqueho z Athletika Paranaense. Osmnáctiletý mladík byl sice ještě do konce kalendářního roku hráčem brazilského klubu, ale hned první lednový den podepsal kontrakt s katalánským fotbalovým gigantem. Barca poslala do Jižní Ameriky 40 milionů eur a s perspektivním borcem uzavřela smlouvu do konce sezony 2030/31, přičemž v ní je výkupní klauzule ve výši 500 milionů eur. Je tedy jasné, že od šampiona z loňského kontinentálního mistrovství hráčů do 20 let si v Barceloně opravdu hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud