Tomáš Čvančara (Jablonec – Sparta): 500 tis. eur  Stála o něj Slavia, Tomáš Čvančara měl ale jasno - přijal laso ze Sparty a zhruba za půl milionu eur přestoupil na Letnou. Pražané si od jednadvacetiletého útočníka, který se na podzim prosadil i v pohárové Evropě a reprezentaci lvíčat, hodně slibují, Čvančara je ale v úvodu jara kvůli karetnímu trestu mimo hru. 
 David Lischka (Sparta - Baník): 625 tis. eur   Ve Spartě s ním měli velké plány, jenže David Lischka se na Letné neprosadil tak, jak se čekalo, a tak před sezonou odešel hostovat do Baníku. V Ostravě se uvedl skvěle, ihned se stal oporou slezského celku a čekalo se, že na něj Baník v zimě uplatní opci. K tomu ale nedošlo a čtyřiadvacetiletý Lischka se vrátil do Prahy. Ovšem jen na chvíli, Ostravané se nakonec rozhodli zainvestovat a z Lischky udělali svého kmenového hráče. 
 Taras Kačaraba (Liberec – Slavia): 800 tis. eur  Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie už loni na jaře. Tehdy ale dorazil z Liberce na hostování, které pokračovalo i na podzim. Taras Kačaraba nepřicházel jako hráč do základní postavy, postupně se v ní ale zabydlel a dokonce se dostal i do ukrajinské reprezentace. Sešívaní tak za něj v zimě zaplatili zhruba dvacet milionů korun a přivedli jej natrvalo. 
 Yira Sor (Baník - Slavia): 1,2 mil. eur  Nejdřív se spekulovalo o jeho odchodu do Sparty, k tomu ale nedošlo. Pak se do hry vložila i Slavia a poté, co bylo jasné, že Yira Sor chce do Edenu odejít, tak se začalo jednat a přestupové ceně. Sešívaní nakonec za jednadvacetiletého nigerijského křídelníka, který dal během podzimu tři góly a přidal pět nahrávek, zaplatili částku okolo třiceti milionů korun. 
5
Fotogalerie

Vzduchem létaly miliony. 5 nejdražších přestupů, které se v zimě odehrály na ligové scéně

Českou fotbalovou ligu v zimě opustili Jan Kuchta nebo Fortune Bassey, na jejichž přestupech tuzemské kluby hodně vydělaly. Zajímavé přestupy se ale odehrály i mezi jednotlivými ligovými celky.

České kluby během zimy nelovily posily v zahraničí, ale spíše jen mezi sebou. Tradičně aktivní byla Slavia, rušno ale bylo taky na Letné nebo v Baníku. Kteří hráči přestoupili (podle portálu transfermarkt.de) během zimy v rámci Fortuna ligy za největší peníze? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Maksym Talovjerov (České Budějovice - Slavia): 500 tis. eur 

profimedia-0658324184.jpg

Tradičně aktivní byla na přestupovém trhu Slavia. Jednou z jejich posil se stal Maksym Talovjerov, okolo něhož sešívaní kroužili už déle. Jednadvacetiletý stoper Pražany zaujal svými výkony v Českých Budějovicích, odkud ho Slavia v zimě taky vykoupila. Mladý Ukrajinec ale nepřišel jako okamžitá posila do základní sestavy.  

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Čvančara (Jablonec – Sparta): 500 tis. eur 

GetFile (34).jpg

Stála o něj Slavia, Tomáš Čvančara měl ale jasno - přijal laso ze Sparty a zhruba za půl milionu eur přestoupil na Letnou. Pražané si od jednadvacetiletého útočníka, který se na podzim prosadil i v pohárové Evropě a reprezentaci lvíčat, hodně slibují, Čvančara je ale v úvodu jara kvůli karetnímu trestu mimo hru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Lischka (Sparta - Baník): 625 tis. eur 

GetFile (32).jpg

Ve Spartě s ním měli velké plány, jenže David Lischka se na Letné neprosadil tak, jak se čekalo, a tak před sezonou odešel hostovat do Baníku. V Ostravě se uvedl skvěle, ihned se stal oporou slezského celku a čekalo se, že na něj Baník v zimě uplatní opci. K tomu ale nedošlo a čtyřiadvacetiletý Lischka se vrátil do Prahy. Ovšem jen na chvíli, Ostravané se nakonec rozhodli zainvestovat a z Lischky udělali svého kmenového hráče. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Taras Kačaraba (Liberec – Slavia): 800 tis. eur 

GetFile (33).jpg

Sedmadvacetiletý stoper přišel do Slavie už loni na jaře. Tehdy ale dorazil z Liberce na hostování, které pokračovalo i na podzim. Taras Kačaraba nepřicházel jako hráč do základní postavy, postupně se v ní ale zabydlel a dokonce se dostal i do ukrajinské reprezentace. Sešívaní tak za něj v zimě zaplatili zhruba dvacet milionů korun a přivedli jej natrvalo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Yira Sor (Baník - Slavia): 1,2 mil. eur 

profimedia-0658326435.jpg

Nejdřív se spekulovalo o jeho odchodu do Sparty, k tomu ale nedošlo. Pak se do hry vložila i Slavia a poté, co bylo jasné, že Yira Sor chce do Edenu odejít, tak se začalo jednat a přestupové ceně. Sešívaní nakonec za jednadvacetiletého nigerijského křídelníka, který dal během podzimu tři góly a přidal pět nahrávek, zaplatili částku okolo třiceti milionů korun. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud