Vytáhne Sparta miliony? 3 cizinci, za které brzy může zaplatit pořádný balík

Sparta je na správné cestě. Vládne ligové tabulce a chystá se na jaro v Evropské lize. I proto může investovat.

Sparta bude na přestupovém trhu opět aktivní. Dá se čekat, že Pražané brzy zase utratí miliony. Které opce mohou proměnit v přestup? A na koho mají spadeno? Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Peter Vindahl

Bez názvu.jpg

Sparta vstupovala do sezony bez jasné jedničky. Na Letné chtěli udržet Matěje Kováře, toho ale Manchester United prodal do Leverkusenu. Sezonu zahájil mezi třemi sparťanskými tyčemi Vojtěch Vorel, na startu ročníku však dorazil Peter Vindahl, který se ihned postavil do brány. Pětadvacetiletý dánský gólman Spartu mnohokrát podržel a v 17 ligových zápasech vychytal sedm čistých kont. Stále však patří nizozemskému Alkmaaru, opce na něj by měla být okolo 20 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Veljko Birmančevič

Veljko Birmančevič Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý srbský křídelník se stal po svém příchodu na Letnou jednou z největších hvězd ligy. Ve Spartě má pevnou pozici a patří k tahounům rudé mašiny. V lize dal šest branek, ke kterým přidal pět asistencí. Prosazuje se i v pohárech. Sparta by jej měla udržet, francouzskému Toulouse bude třeba zaplatit zhruba 53 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Markus Solbakken

profimedia-0809446967.jpg

Jeden z hlavních přestupových cílů Sparty. Třiadvacetiletý norský defenzivní středopolař, který prošel všemi reprezentačními výběry své země, patří Stavangeru. Ve Vikingu má smlouvu do roku 2026, je o něj ale zájem. Kromě Sparty okolo něj kroužila i Pisa nebo Palermo. Sparta za něj měla nabídnout okolo 50 milionů korun, norský celek chce ale víc.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud