Vysvobození nepřišlo. 4 kluby, které v zimě chtěly přivést Jakuba Brabce

Vysvobození nepřišlo. 4 kluby, které v zimě chtěly přivést Jakuba Brabce

Vysvobození nepřišlo. 4 kluby, které v zimě chtěly přivést Jakuba Brabce

Jakub Brabec se trápí. Reprezentační stoper ve službách Genku v klubu nehraje a v zimě chtěl změnit dres. Kroužily okolo něj čtyři zahraniční kluby, jeho aktuální zaměstnavatel jej ale nepustil.

Pětadvacetiletý Brabec přestoupil do Genku na konci srpna roku 2016. S tradičním belgickým klubem podepsal čtyřletou smlouvu a v novém klubu začal pravidelně nastupovat. Odehrál za něj 52 soutěžních zápasů a vstřelil tři góly.

Jenže Genk vyměnil trenéra, Brabec naposledy nastoupil v prosinci a v posledních duelech se nevešel ani mezi náhradníky. Proto chtěl v zimě odejít a na stole měl čtyři nabídky na hostování s opcí. Kluby, které o něj stály, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Basilej

Jakub Brabec Genk.jpg

Basilej o Brabce hodně stála, on sám chtěl do klubu odejít. Bylo by to hodně zajímavé, mohl vytvořit stoperskou dvojici s Markem Suchým, mezi třemi tyčemi navíc vládne nejlepší gólman švýcarské ligy Tomáš Vaclík. Basilej je letos v domácí soutěži až druhá, pravidelně ale hraje Ligu mistrů a letos dokonce postoupila ze základní skupiny. To pro hráče byla výzva

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Legia Varšava

Jakub Brabec Sparta.jpg

Legia válčí o polský titul a na jarní část sezony hledala posily do obrany. Pozornost polského velkoklubu se zaměřila na Brabce, ten ale do týmu, v němž působí Adam Hloušek, a za který loni hrál Tomáš Necid, nepřijde. A co v létě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Maccabi Tel Aviv

Jakub Brabec Genk 2.jpg

Českého reprezentačního stopera lákali také do Izraele. Konkrétně se o něj zajímalo Maccabi Tel Aviv, které vede nizozemský manažer Jordi Cruyff. Maccabi vyhrálo už jednadvacetkrát izraelskou ligu, kterou ovládlo i v posledních dvou letech, a patří k pravidelným účastníkům evropských pohárů. Brabec ale jeho dres neoblékne.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Trabzonspor

Jakub Brabec ČR.jpg

V tureckém Trabzonsporu působí zajímavá československá kolonie. Dres klubu obléká Tomáš Hubočan, Juraj Kucka a nedávno jej získal také český reprezentant Filip Novák. Aktuálně sedmý tým turecké ligy se zajímal rovněž o Brabce, dalšího hráče Jarolímova souboru ale nepřivedl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud