Martin Hála (Sigma Olomouc) Nejlepším střelcem ligy je... Martin Hála. Devětadvacetiletý bek Olomouce prožívá životní období. Zatímco do startu letošního ročníku nasázel v lize osm branek, letos jich má na kontě už šest. Trefil se už ve čtyřech zápasech v řadě a hraje ve skvělé formě. Co na to reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý? A jak na jeho fazonu zareagují kluby ze zahraničí? 
 Juraj Chvátal (Sigma Olomouc) Další hráč z kádru Sigmy, kterému vyšel vstup do sezony na jedničku. Olomouc je zatím hodně produktivní a patří k nejofenzivněším týmům ligy, na čemž má velký podíl právě i Juraj Chvátal. Pětadvacetiletý slovenský obránce, jenž dříve hrával za Spartu nebo Slovácko, si letos připsal už pět gólových asistencí, přitom dosud měl na kontě jedinou ligovou nahrávku. Dočká se i svého premiérového ligového gólu? 
 Daniel Samek (Slavia Praha) Loni Slavia vytáhla Abdallaha Simu, letos září jiný teenager - Daniel Samek. Teprve sedmnáctiletý záložník debutoval v lize už v minulém ročníku, letos se ale zabydluje v základní sestavě a zatím se pyšní i parádními čísly. Samek dosud naskočil do pěti zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. V Edenu zraje nový klenot. 
 Carlos Cadu (FK Pardubice) Loňský nováček z Pardubic zvládl minulou sezonu na jedničku, letos ale za předešlými výkony zaostává. Jedno však zůstalo stejné - ke klíčovým hráčům Pardubic patří Brazilec Cadu. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník byl při chuti už loni a v průběhu sezony nastřílel sedm branek. Letos se trefil zatím jednou, přidal už ale čtyři gólové nahrávky. Je otázkou, jak dlouho ještě v Pardubicích zůstane. Ligová konkurence o jeho schopnostech už velmi dobře ví. 
6
Fotogalerie

Vystoupili ze stínu hvězd. Šest objevů, které letos patří k nejlepší hráčům Fortuna ligy

Fortuna liga ukrojila ze svého programu už osm kol. A během nich zazářili někteří hráči, od kterých se to tolik nečekalo.

Adam Hložek střelecky tápe, Nicolae Stanciu dal o víkendu svůj první letošní ligový gól, na tuzemské scéně ale září jiní. Jména šesti nečekaných hvězd dosavadního ligového ročníku najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň) 

Jindřich Staněk Plzeň 21 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na pořádnou ligovou šanci si musel počkat. Neprosadil se v Českých Budějovicích, a tak odešel sbírat zkušenosti do Plzně. Na západ Čech zamířil jako dvojka, která bude krýt záda Aleši Hruškovi. Loni jej ale postupně dostával z brány a letos je už plzeňskou jedničkou.

Souhrou okolností dostal šanci i v kvalifikačním duelu české reprezentace v Belgii a proti silnému soupeři svým výkonem zaujal. Skvělou formu si pětadvacetiletý Jindřich Staněk přenesl i na klubovou úroveň a v současné době patří mezi nejlepší gólmany celé ligy. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Martin Hála (Sigma Olomouc) 

Martin Hála Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem ligy je... Martin Hála. Devětadvacetiletý bek Olomouce prožívá životní období. Zatímco do startu letošního ročníku nasázel v lize osm branek, letos jich má na kontě už šest. Trefil se už ve čtyřech zápasech v řadě a hraje ve skvělé formě. Co na to reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý? A jak na jeho fazonu zareagují kluby ze zahraničí? 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Juraj Chvátal (Sigma Olomouc) 

Juraj Chvátal Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Další hráč z kádru Sigmy, kterému vyšel vstup do sezony na jedničku. Olomouc je zatím hodně produktivní a patří k nejofenzivněším týmům ligy, na čemž má velký podíl právě i Juraj Chvátal. Pětadvacetiletý slovenský obránce, jenž dříve hrával za Spartu nebo Slovácko, si letos připsal už pět gólových asistencí, přitom dosud měl na kontě jedinou ligovou nahrávku. Dočká se i svého premiérového ligového gólu? 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Daniel Samek (Slavia Praha) 

Daniel Samek Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni Slavia vytáhla Abdallaha Simu, letos září jiný teenager - Daniel Samek. Teprve sedmnáctiletý záložník debutoval v lize už v minulém ročníku, letos se ale zabydluje v základní sestavě a zatím se pyšní i parádními čísly. Samek dosud naskočil do pěti zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. V Edenu zraje nový klenot. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Carlos Cadu (FK Pardubice) 

Carlos Cadu Pardubice 21.jpg

Loňský nováček z Pardubic zvládl minulou sezonu na jedničku, letos ale za předešlými výkony zaostává. Jedno však zůstalo stejné - ke klíčovým hráčům Pardubic patří Brazilec Cadu. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník byl při chuti už loni a v průběhu sezony nastřílel sedm branek. Letos se trefil zatím jednou, přidal už ale čtyři gólové nahrávky. Je otázkou, jak dlouho ještě v Pardubicích zůstane. Ligová konkurence o jeho schopnostech už velmi dobře ví. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Ivan Schranz (Slavia Praha) 

Ivan Schranz Slavia Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Společně s Hálou vede tabulku ligových střelců. Ivan Schranz prožil dobrou sezonu už loni, kdy v barvách Jablonce nastřílel třináct branek a vysloužil si přestup do Edenu. Asi nikdo ale nečekal, v jaké formě se bude prezentovat i v sešívaném dresu. Slavia má sice k dispozici nejlepšího kanonýra loňského ročníku Jana Kuchtu nebo Michaela Krmenčíka, osmadvacetiletý slovenský reprezentant se ale dokázal prosadit a letos se trefil už šestkrát. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud