Vysněnou NHL už mají zase o kus blíž. 4 hráči, kteří odchází z brněnské Komety do zámoří

Kometě poslední extraligový ročník příliš nevyšel. Brněnský tým skončil už ve čtvrtfinále a do příští sezony tak půjde s řadou změn. A taky bez několika hráčů, kteří odchází do zámoří.

Kádr Komety opustili Jakub Klepiš nebo Petr Zámorský. Z Brna však odešli i další důležité články sestavy, které se vydávají za Atlantik. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Karel Vejmelka (brankář, 24 let) 

Karel Vejmelka Kometa 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeho případný odchod visel ve vzduchu už déle, nakonec k němu ale dochází teď. Čtyřiadvacetiletý Karel Vejmelka, jenž se stal po odchodu Marka Čiliaka brankářskou jedničkou Komety, míří do NHL a má v kapse roční kontrakt s Arizonou. V Kometě přitom působil od sezony 2015/16, ještě předtím si ale odbyl extraligový debut v Pardubicích. Kdo bývalého mládežnického reprezentanta v Brně nahradí? Kometa má na soupisce Lukáše Klimeše, zřejmě se však poohlédne ještě jinde. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Filip Král (obránce, 21 let) 

Filip Král Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dres Komety v uplynulém ročníku oblékali tři obránci, kteří patřili klubům z NHL. Zatímco Jakub Zbořil a Libor Hájek se vrátili za Atlantik, Filip Král v Brně zůstal a stal se klíčovou postavou výběru trenéra Libora Zábranského. Počítalo se s ním na mistrovství světa, jednadvacetiletý bek se ale na konci března vydal do zámoří a sbírá zkušenosti ve farmářském týmu Toronta. V Kometě už příští rok určitě nebude. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Stanislav Svozil (obránce, 18 let) 

Stanislav Svozil Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

V Kometě už nebude pokračovat ani Stanislav Svozil. Osmnáctiletý obránce, který letos startoval na světových šampionátech do osmnácti i dvaceti let (a zároveň si odbyl premiéru v seniorské reprezentaci), by se totiž měl stát českou jedničkou příštího draftu NHL. Očekává se, že se poté mladý bek, jenž v extralize dosud odehrál téměř 80 zápasů, půjde rvát o místo do zámoří. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jakub Brabenec (útočník, 17 let) 

Jakub Brabenec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Společně se Svozilem startoval na mistrovství světa osmnáctek také Jakub Brabenec, jenž v pěti duelech posbíral čtyři asistence. Také on by měl projít letošním draftem NHL, po kterém nejspíš odejde do zámoří. Tam měl působit už v uplynulé sezoně, jeho angažmá v týmu Charlottetown Islanders z OHL ale kvůli koronaviru padlo. Za Kometu v posledním extraligovém ročníku odehrál 23 zápasů a připsal si jednu asistenci. Další tři starty přidal v prvoligové Třebíči.  

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud