Vysněná posila pro Slavii. Podívejte se, kde už působil útočník Róbert Boženík

Slavia v zimě přišla o Jana Kuchtu, který odešel do Ruska. V Edenu ho ovšem nedokázali nahradit, a tak usilovně shánějí novou útočnou jedničku. Tou by se mohl stát Róbert Boženík.

Podle informací portálu iSport.cz je Slavia blízko tomu, aby přivedla dvaadvacetiletého slovenského útočníka Róberta Boženíka, jenž je hráčem nizozemského Feyenoordu. Kde všude už působil? Podívejte se

Pokračování 2 / 5

Žilina 

Róbert Boženík Žilina.jpg

Boženík je odchovancem akademie Žiliny, kde taky začínal s fotbalem. Do prvního týmu se dostal na začátku roku 2018 a vydržel v něm dva roky. V nejvyšší slovenské soutěži odehrál téměř padesát zápasů a nasázel v nich 16 branek, ke kterým přidal pět asistencí. Poté se vydal vstříc své první zahraniční misi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Feyenoord 

Róbert Boženík Feyenoord.jpg

Na začátku roku 2020 Boženíka koupil Feyenoord, který za něj poslal na Slovensko čtyři miliony eur. Do slavného nizozemského klubu jej přivedl Dick Advocaat a na jeho rozvoj dohlížel bývalý kanonýr Robin van Persie. Slovenský mladík dal během úvodního půlroku v pěti zápasech dva góly, více prostoru ale vinou zranění nedostal. V následujícím ročníku si připsal 16 startů, dal jediný gól, a tak se vydal zase jinam. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Düsseldorf 

Róbert Boženík Dusseldorf.jpg

Boženík odešel loni v srpnu na hostování do druholigového německého Düsseldorfu. Čekalo se, že zpátky nabere herní praxi, slovenský útočník toho ale moc nenahrál. V aktuálním ročníku zasáhl do dvaceti druholigových duelů, ve kterých dal jen dva góly. Bude jeho dalším působištěm Slavia? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Slovenská reprezentace 

Róbert Boženík Slovensko.jpg

Dvaadvacetiletý útočník prošel také mládežnickými výběry slovenské reprezentace a v létě roku 2019 debutoval i v prvním slovenském týmu. Tehdy zasáhl do duelu s Jordánskem a v národním týmu už zůstal. Dostal se taky do kádru pro EURO, na tom si ale nezahrál. Aktuálně má na kontě 23 startů a pět vstřelených branek. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud