Vysněná posila pro Kotala. Tři posty, na kterých ve Spartě může nastoupit David Pavelka

Sparta v poslední možnou chvílí získala vytouženou posilu a dohodla se na příchodu Davida Pavelky. Ten by měl mít pevné místo v základní sestavě, je však otázkou, na jakém postu bude hrát.

Pavelka už dříve ve Spartě hrál, na Letné ho ale nedokázali využít, a tak se přes Liberec vydal do Turecka. Během toho se zabydlel v české reprezentaci a ve Spartě si řekli, že by jej rádi přivedli zpátky. To se nyní taky stalo a David Pavelka už je zase hráčem rudé družiny. Na jakých postech může trenéru Václavu Kotalovi pomoct? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Střední záložník

David Pavelka Brazílie.jpg

Pavelka je „povoláním“ střední záložník. Na tomto postu nastupuje v reprezentaci a hrál na něm i Kasimpase. Sparta s ním počítá a uprostřed zálohy by měl mít pevní místo. Kdo odnese jeho příchod? Přijde o místo Michal Trávník, nebo se kouč Kotal rozhodne jinak?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pravý obránce

David Pavelka Kasimpasa 2.jpg

Sparta má na postu pravého obránce Andreasa Vindheima, na tomto místě může naskočit taky Michal Sáček, ovšem na Letné už se několikrát přesvědčili, že marodka dokáže narušit jakékoliv plány. V případě nouze by tak na pravém kraji obrany mohl naskočit i Pavelka, jenž si tento post vyzkoušel už v Turecku. "Lepil jsem tam trochu díry, a když došlo na rozhodování, tak jsem říkal, že radši pomůžu, než bych dělal zle. Nějak jsem to odehrál, ale pravý bek nejsem,“ řekl pro sparťanský web.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stoper

David Pavelka ČR.jpg

I toto je řešení. Ovšem nouzové. Tím, že Pavelka nastupuje na místě defenzivního záložníka, by teoreticky mohl naskočit i na stoperu – tedy na místě, kde Spartu nyní hodně tlačí bota. Mimo hru jsou Lukáš Štetina a Dávid Hancko, teď se navíc zranil i Ondřej Čelůstka. Pravděpodobnější ale je, že se na stopera přesune Ladislav Krejčí a Pavelka zůstane v záloze.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud