Sparta Praha - Sparta jede, vyhrála už devět zápasů v řadě a vládne extraligové tabulce. Pražanům funguje útok, ale parádně šlape i defenziva v čele s gólmany. O místo mezi třemi tyčemi se dělí Matěj Machovský a Jakub Sedláček, kteří shodně podávají parádní výkony. Machovský má letos na kontě 14 startů, tedy o tři více, než jeho starší konkurent, oba se však v úspěšnosti zákroků přibližují k 93%. Společně tvoří nejlepší extraligové brankářské duo současnosti. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 HC Olomouc - Několik let byl neotřesitelnou brankářskou jedničkou Olomouce Branislav Konrád, jenže letos se slovenský reprezentant o prostor mezi třemi tyčemi dělí více, než na co býval zvyklý. Na paty mu totiž šlape mladší kolega Jan Lukáš, který v aktuálním ročníku zasáhl do 14 zápasů (Konrád má na kontě 13 startů). Oba se chlubí dobrými čísly, ovšem společně vychytali jen devět výher. Foto: Pavel Mazáč / CNC  Profimedia
 Verva Litvínov - Verva je zatím jediným z týmů, který je namočený do bojů o záchranu. Před sezonou se čekalo, že jedničkou mezi třemi tyčemi bude Slovák Jaroslav Janus, ovšem hodně prostoru dostává také David Honzík. Třicetiletý Janus zatím ve 14 zápasech vychytal čtyři výhry, Honzík, jenž loni působil v Jihlavě či Spartě, se ve dvanácti startech radoval třikrát. Jiné sledované statistiky má ale šestadvacetiletý gólman o něco lepší. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Berani Zlín - Situace v brankovišti Beranů začíná být zajímavá. Sezonu mezi třemi tyčemi totiž zahájil Libor Kašík (na snímku), ten se ale po střetu s Jaromírem Jágrem zranil a vypadl ze hry. Do Zlína proto přišel Marek Čiliak, jenž prošel o místo v Kometě. Zkušený slovenský gólman zasáhl do 16 zápasů a vychytal osm výher, jenže Kašík už je zpět. Kdo bude chytat dál? Volba padne zřejmě na Kašíka, Čiliakovo hostování totiž platí jen do konce roku. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Vyrovnané dvojice. Toto jsou extraligové týmy, které nemají jasnou brankářskou jedničku

Suverénní brankářskou jedničkou Plzně je Dominik Frodl, v bráně Třince teď vládne Petr Kváča a v Brně Karel Vejmelka. Jenže jinde tak jasná situace není.

Matěj Machovský Sedláček 3 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Většina extraligových týmů má pevně danou brankářskou jedničku. Tato situace platí například v Plzni, Třinci nebo Kometě. Ovšem v jiných klubech se o post mezi třemi tyčemi prakticky rovnoměrně dělí dva muži v maskách. Kterých týmů se to týká? A kdo kde má navrch? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​

Pokračování 2 / 5

Sparta Praha

Matěj Machovský Sedláček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta jede, vyhrála už devět zápasů v řadě a vládne extraligové tabulce. Pražanům funguje útok, ale parádně šlape i defenziva v čele s gólmany. O místo mezi třemi tyčemi se dělí Matěj Machovský a Jakub Sedláček, kteří shodně podávají parádní výkony. Machovský má letos na kontě 14 startů, tedy o tři více, než jeho starší konkurent, oba se však v úspěšnosti zákroků přibližují k 93%. Společně tvoří nejlepší extraligové brankářské duo současnosti.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

HC Olomouc

Branislav Konrád Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Několik let byl neotřesitelnou brankářskou jedničkou Olomouce Branislav Konrád, jenže letos se slovenský reprezentant o prostor mezi třemi tyčemi dělí více, než na co býval zvyklý. Na paty mu totiž šlape mladší kolega Jan Lukáš, který v aktuálním ročníku zasáhl do 14 zápasů (Konrád má na kontě 13 startů). Oba se chlubí dobrými čísly, ovšem společně vychytali jen devět výher.

Foto: Pavel Mazáč / CNC  Profimedia

Pokračování 4 / 5

Verva Litvínov

Jaroslav Janus Honzík Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Verva je zatím jediným z týmů, který je namočený do bojů o záchranu. Před sezonou se čekalo, že jedničkou mezi třemi tyčemi bude Slovák Jaroslav Janus, ovšem hodně prostoru dostává také David Honzík. Třicetiletý Janus zatím ve 14 zápasech vychytal čtyři výhry, Honzík, jenž loni působil v Jihlavě či Spartě, se ve dvanácti startech radoval třikrát. Jiné sledované statistiky má ale šestadvacetiletý gólman o něco lepší.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Berani Zlín

Libor Kašík Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Situace v brankovišti Beranů začíná být zajímavá. Sezonu mezi třemi tyčemi totiž zahájil Libor Kašík (na snímku), ten se ale po střetu s Jaromírem Jágrem zranil a vypadl ze hry. Do Zlína proto přišel Marek Čiliak, jenž prošel o místo v Kometě. Zkušený slovenský gólman zasáhl do 16 zápasů a vychytal osm výher, jenže Kašík už je zpět. Kdo bude chytat dál? Volba padne zřejmě na Kašíka, Čiliakovo hostování totiž platí jen do konce roku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud