Viktor Baier (18 let) – Viktoria Plzeň  Jindřich Staněk byl zraněný, Marián Tvrdoň chyboval, a tak trenéři Plzně museli vyřešit, koho pošlou do brány místo nich. V utkání Konferenční ligy na půdě Dinama Záhřeb dostal nečekaně šanci teprve osmnáctiletý Viktor Baier, který předvedl parádní výkon a vychytal čisté konto. Následně si odbyl ligovou premiéru v utkání proti Karviné, která Viktorku nečekaně porazila 1:0. Pak se mezi tři plzeňské tyče vrátil Staněk, Baierův čas ale určitě ještě přijde.
 Martin Jedlička (25 let) – Bohemians 1905  Pětadvacetiletý gólman stále patří Plzni, vypadá to ale, že na západě Čech prostor nedostane. Proto opět hostuje v Bohemians, kde by jej rádi přivedli natrvalo. Martin Jedlička letos za pražský celek odchytal šest zápasů, ve kterých vychytal dvě čistá konta a dostal sedm branek.
 Antonín Kinský (20 let) – Pardubice  Mluví se o něm jako o jednom z největších českých brankářských talentů. Antonín Kinský patří Slavii, která jej letos poslala hostovat do Pardubic. V těch se měl stát jedničkou, jenže hned ve druhém utkání dostal trest za faul a pak bojoval se zdravotními problémy. Ve dvaceti letech má však celou kariéru ještě před sebou.
 Jiří Letáček (24 let) – Baník Ostrava  Zatímco loni Jiří Letáček kryl záda Janu Laštůvkovi, letos už je jasnou jedničkou Baníku, který jej v létě přivedl natrvalo z Pardubic. Čtyřiadvacetiletý gólman podává velmi dobré výkony, ve 14 zápasech dostal 12 branek a vychytal šest čistých kont. Nejvíc ze všech ligových gólmanů.
6
Fotogalerie

Vyplatí se je sledovat. 6 mladých brankářů z Fortuna ligy, kteří mají nakročeno k zajímavé kariéře

Brankářskou jedničkou Sparty je Dán Peter Vindahl, kvalitní gólmani působí i ve Slavii nebo v Plzni. O slovo se však hlásí i další.

Ondřej Kolář ze Slavie měl svého času nakročeno k velkému zahraničnímu přestupu, plzeňský Jindřich Staněk se zase nejspíš stane reprezentační jedničkou. Ve Fortuna lize však působí i další zajímaví čeští gólmani, kteří před sebou mohou mít zajímavou kariéru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Hugo Jan Bačkovský (24 let) – Slovan Liberec

Bez názvu.jpg

Hugo Jan Bačkovský patřil Spartě, na Letné ale nikdy prostor nedostal. Ligovou kariéru nastartoval na hostování v Bohemians a loni přidal i několik zápasů v Liberci. Slovan jej v létě získal natrvalo a zatím mu dal šanci ve čtyřech zápasech. V těch Hugo Jan Bačkovský vychytal dvě nuly – včetně výhry 3:0 nad Plzní.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Viktor Baier (18 let) – Viktoria Plzeň

Viktor Baier Plzeň.jpg

Jindřich Staněk byl zraněný, Marián Tvrdoň chyboval, a tak trenéři Plzně museli vyřešit, koho pošlou do brány místo nich. V utkání Konferenční ligy na půdě Dinama Záhřeb dostal nečekaně šanci teprve osmnáctiletý Viktor Baier, který předvedl parádní výkon a vychytal čisté konto. Následně si odbyl ligovou premiéru v utkání proti Karviné, která Viktorku nečekaně porazila 1:0. Pak se mezi tři plzeňské tyče vrátil Staněk, Baierův čas ale určitě ještě přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Martin Jedlička (25 let) – Bohemians 1905

Martin Jedlička Bohemians Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý gólman stále patří Plzni, vypadá to ale, že na západě Čech prostor nedostane. Proto opět hostuje v Bohemians, kde by jej rádi přivedli natrvalo. Martin Jedlička letos za pražský celek odchytal šest zápasů, ve kterých vychytal dvě čistá konta a dostal sedm branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Antonín Kinský (20 let) – Pardubice

Antonín Kinský Pardubice.jpg

Mluví se o něm jako o jednom z největších českých brankářských talentů. Antonín Kinský patří Slavii, která jej letos poslala hostovat do Pardubic. V těch se měl stát jedničkou, jenže hned ve druhém utkání dostal trest za faul a pak bojoval se zdravotními problémy. Ve dvaceti letech má však celou kariéru ještě před sebou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jiří Letáček (24 let) – Baník Ostrava

Jiří Letáček Baník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zatímco loni Jiří Letáček kryl záda Janu Laštůvkovi, letos už je jasnou jedničkou Baníku, který jej v létě přivedl natrvalo z Pardubic. Čtyřiadvacetiletý gólman podává velmi dobré výkony, ve 14 zápasech dostal 12 branek a vychytal šest čistých kont. Nejvíc ze všech ligových gólmanů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Matouš Trmal (25 let) - Mladá Boleslav

Matouš Trmal MB.jpg

Ligovou kariéru načal ve Slovácku, odkud odešel do Portugalska. Tam ale nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, a tak se v létě vrátil domů. Uherské Hradiště ovšem vyměnil za Mladou Boleslav a ve městě Škody se stal jedničkou. Sice ještě nevychytal ani jednu nulu, v počtu zákroků se ale řadí mezi nejlepší gólmany ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud