Petr Bříza  Bývalá sparťanská gólmanská legenda dostala šanci ve dvou zápasech v roce 1996. Turnaj ale Petrovi Břízovi nevyšel, průměr 4,29 inkasovaných branek na zápas a 76% úspěšnost zákroků hovoří za vše. O osm let později se už do hry nedostal. Profimedia.cz
 Roman Čechmánek  Roman Čechmánek byl součástí týmů na prvních dvou Světových pohárech, do hry se ale nedostal ani na jedinou minutu. V roce 1996 dostali před tehdejším vsetínským gólmanem přednost Petr Bříza a Roman Turek, v roce 2004 brankář Los Angeles kryl záda Tomáši Vokounovi. Profimedia.cz
 Roman Hamrlík  Jednička draftu NHL z roku 1992 startovala na dvou Světových pohárech. Poprvé coby hráč Tampy Bay v roce 1996, podruhé už dorazil Roman Hamrlík z New Yorku Islanders. Na tomto turnaji si také jeden z nejlepších českých beků v historii připsal dva kanadské body za dvě nahrávky. Profimedia.cz
 Jiří Šlégr  Důrazný obránce a držitel Stanley Cupu uměl hodně přitvrdit a jen tak někdo se přes něj nedostal. Na svém prvním Světovém poháru vyfasoval Jiří Šlégr šest trestných minut, na tom druhém v roce 2004 se jednou zapsal mezi střelce. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Výjimeční! 10 českých hokejistů, kteří si zahráli na dvou Světových pohárech

V roce 2016 se odehrál ostře sledovaný Světový pohár v Kanadě. Tradičními účastníky této prestižní hokejové akce byli i čeští hokejisté. Trenéři se však už museli obejít bez Jaromíra Jágra, který se tak nestal jediným hráčem, jenž by startoval na třetím turnaji tohoto typu v řadě. Dvě účasti zvládlo ale více hráčů.

slide-dva světové poháry.jpg

Tomáš Kaberle, Marek Židlický ani Patrik Eliáš už na ledě během zatím posledního Světového poháru neřádili, protože jejich kariéry dospěly ke konci. Ani jeden z nich tak nepřidal druhou účast na této akci, která je nástupkyní Kanadského poháru a uskutečnila se od roku 1996 dosud třikrát. To v roce 2004 hrálo na turnaji deset českých borců, kteří se zúčastnili i Světového poháru o osm let dříve. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 11

Petr Bříza

Petr Bříza1.jpg

Bývalá sparťanská gólmanská legenda dostala šanci ve dvou zápasech v roce 1996. Turnaj ale Petrovi Břízovi nevyšel, průměr 4,29 inkasovaných branek na zápas a 76% úspěšnost zákroků hovoří za vše. O osm let později se už do hry nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Roman Čechmánek

Roman Čechmánek-repre.jpg

Roman Čechmánek byl součástí týmů na prvních dvou Světových pohárech, do hry se ale nedostal ani na jedinou minutu. V roce 1996 dostali před tehdejším vsetínským gólmanem přednost Petr Bříza a Roman Turek, v roce 2004 brankář Los Angeles kryl záda Tomáši Vokounovi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík-Světový pohár.jpg

Jednička draftu NHL z roku 1992 startovala na dvou Světových pohárech. Poprvé coby hráč Tampy Bay v roce 1996, podruhé už dorazil Roman Hamrlík z New Yorku Islanders. Na tomto turnaji si také jeden z nejlepších českých beků v historii připsal dva kanadské body za dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Jiří Šlégr

Jiří Šlégr-repre1.jpg

Důrazný obránce a držitel Stanley Cupu uměl hodně přitvrdit a jen tak někdo se přes něj nedostal. Na svém prvním Světovém poháru vyfasoval Jiří Šlégr šest trestných minut, na tom druhém v roce 2004 se jednou zapsal mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Jiří Dopita

Jiří Dopita-Světový pohár.jpg

Robustní útočník Jiří Dopita dorazil na oba Světové poháry z české extraligy. Poprvé v roce 1996 coby hráč Vsetína, o osm let později přijel z Pardubic. Celkově odehrál sedm zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr-1996-ořezaná.jpg

Jaromír Jágr mohl být jediným českým hokejistou, který by si zahrál v dresu České republiky na všech třech Světových pohárech. Stačilo jediné – kývnout v roce 2016 na nabídku Josefa Jandače. Legendární osmašedesátka se ale nenechala zviklat a potvrdila, že konec v národním týmu je definitivní.

V jeho rozhodování hrál důležitou roli i fakt, že tato akce Jágrovi nikdy příliš nevyšla. Na obou turnajích, kterých se zúčastnil, dal po jediném gólu, v roce 2004 přidal ještě jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Robert Reichel

Robert Reichel12.jpg

Olympijský šampion z Nagana, trojnásobný mistr světa a bývalý kapitán reprezentace Robert Riechel patřil dlouhá léta k pilířům národního týmu. Na první Světový pohár v roce 1996 dorazil z Frankfurtu a do statistik si připsal jednu přesnou trefu. V roce 2004 vedl útočník Toronta český tým s kapitánským céčkem na prsou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Martin Ručinský

Martin Ručinský-repre.jpg

Martin Ručinský posbíral v zámořské sezoně 1995/96 poprvé a naposledy 60 kanadských bodů. Světový pohár mu ale nevyšel a do statistik si nepřipsal žádný gól ani nahrávku. Na druhý pokus o osm let později byl úspěšnější, zaznamenal bilanci 1+1, ale také deset trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Martin Straka

Martin Straka-repre.jpg

Martin Straka zvládl vyměnit v sezoně 1995/96 tři kluby – hrál za Ottawu, New York Islanders a Floridu. Jeden zápas stihl odehrát také na Světovém poháru. V roce 2004 zasáhl už do pěti utkání, připsal si gól, kterým načal čtvrtfinálovou demolici Švédů, a dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Petr Sýkora

Petr Sýkora-repre.jpg

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s New Jersey a Pittsburghem odehrál na prvním Světovém poháru v roce 1996 jediný zápas. Ani o osm let později nezvládl Petr Sýkora kompletní program a zasáhl jen do tří duelů. Gólově se neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud