Výjimečné talenty. 3 hráči Sparty, kteří si v minulosti vysloužili přezdívku „Nový Rosický“

Být srovnáván s Tomášem Rosickým, to není jen tak. Znamená to totiž, že v sobě máte ohromný talent, zároveň se ale musíte vypořádat s neskutečným tlakem a velkou pozorností médií i fanoušků.

Tomáš Rosický debutoval v lize v 18 letech. Ve Spartě se rychle stal hvězdou, a když jej pražský klub prodal do Dortmundu, tak za něj dostal více než půl miliardy korun. A od té doby se na Letné objevilo několik velkých talentů, kteří byli s Malým Mozartem srovnáváni. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Václav Kadlec

Václav Kadlec (2).jpg

Sparta ho koupila, když mu bylo pouhých 16 let. Tehdy za něj poslala do Ďolíčku deset milionů korun a Václav Kadlec hned v premiérové sezoně na Letné odehrál 12 zápasů. Jeho role ve Spartě rostla, v roce 2010 oslavil s rudým týmem titul a zdálo se, že má nakročeno k hvězdné kariéře.

Kroužil okolo něj Arsenal, ale také Chelsea, Dortmund či Liverpool, on ale v roce 2013 odešel do Frankfurtu. V Bundeslize začal skvěle, nastolené tempo ale neudržel, navíc jej stále častěji trápily zdravotní problémy a v únoru 2015 se vrátil na hostování na Letnou.

Poté působil v dánském Midtjyllandu, odkud jej v roce 2016 Sparta definitivně získala zpátky. Stálo ji to přes 70 milionů korun, jenže bývalý reprezentant zase bojoval se zdravotními problémy. Na začátku roku 2020 uzavřel kariéru. V pouhých sedmadvaceti letech. Bewz fotbalu ale dlouho nevydržel a na podzim už byl zpátky na hřišti. Zahrál si v Jablonci, v Mladé Boleslavi a na Žižkově, nyní je hráčem Milína.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek.jpg

Adam Hložek je je stále teprve na začátku kariéry. V lize debutoval v roce 2019, rychle si získal místo v sestavě a záhy patřil k pilířům sparťanského týmu. Okolo ofenzivně laděného záložníka či útočníka, který dal v lize v dresu Sparty 34 branek ve 105 zápasech, bylo v minulých letech pořádně rušno. Sledoval ho Dortmund a přední kluby z Itálie, nakonec zamířil do Leverkusenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Adam Karabec

Adam Karabec.jpg

Jedním z hráčů Sparty, který je přirovnáván k Tomáši Rosickému, je Adam Karabec. Tomu je teprve 20 let, už nějaký čas ale ukazuje, že v něm dřímá slušný potenciál. Talentovaný záložník má na kontě už 89 odehraných ligových utkání a devět nastřílených branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud