Výjimečné persony. Toto jsou tři poslední hráči, kteří ve Slavii vyfasovali posvátné číslo 7

Číslo sedm je ve Slavii posvátné. Souvisí s ním totiž určitá pravidla, která by každý hráč měl splňovat. Není divu, že se sedmičkou v posledních letech moc fotbalistů nehrálo. To se ale nyní mění.

Bez názvu1.jpg

Ve Slavii existuje sedmero pro sedmičku. Hráč, který chce nosit sedmičku, musí být alespoň jednou kapitán, i když třeba jen v přípravném zápase. Hráč, který chce nosit sedmičku, musí být nominovaný do reprezentace. Nebo taky: Hráč, který chce nosit sedmičku, musí být srdcem slávista. Ve Slavii se sedmičkou na zádech, kterou dříve nosil například František Veselý, v posledních letech moc hráčů nehrálo. Pár borcům se to ale povedlo a jména tří posledních z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Stanislav Vlček

Stanislav Vlček.jpg

Rodák z Vlašimi měl sedmičku na zádech dlouho. Do Slavie přišel v roce 2004 z Dynama Moskva a ihned se zařadil mezi opory týmu. V roce 2007 dal v domácí odvetě třetího předkola Ligy mistrů dva góly Ajaxu a dostal Slavii do skupinové fáze slavné soutěže. V polovině, pro Slavii mistrovského, ročníku 2007/08 přestoupil do Anderlechtu a v létě odjel na Euro do Rakouska a Švýcarska. V letech 2009 – 2013 působil opět v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Danny

Danny Slavia.jpg

Dalším hráčem, který ve Slavii dostal sedmičku, byl Danny. Bývalý portugalský reprezentant přišel do Edenu před dvěma lety z Petrohradu a měl sešívaný tým dovést do Ligy mistrů. Jenže stejně jako Halil Altintop či Ruslan Rotaň pohořel a po sezoně ze Slavie odešel. V lize odehrál 21 zápasů, ve kterých dal jediný gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia.jpg

V následující sezoně bude ve Slavii nosit sedmičku Nicolae Stanciu. Rumunský reprezentant přitom ještě do zimy hrál za rivala z Letné, pak ale Spartu opustil a odešel do Saúdské Arábie. Po pár měsících se však vrátil do Prahy a rudý dres vyměnil za sešívaný. V premiéře se uvedl krásným gólem, co předvede v lize?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud