Jiří Kulich – Buffalo Sabres  Stejně jako Jiříček prošel posledním draftem NHL, ve kterém si jej coby 28. hráče v pořadí vybralo Buffalo. A taky osmnáctiletý útočník prožil parádní šampionát. Dal sedm gólů, mimo jiné i ten postupový v semifinále se Švédy, přidal dvě nahrávky a dostal se i do All-Star týmu turnaje. V letošní sezoně nastupuje v AHL za Rochester, na kontě má zatím šest branek a deset asistencí, šance v NHL jej pravděpodobně nemine.
 Stanislav Svozil – Columbus Blue Jackets  Na šampionátu v Kanadě byl kapitánem českého týmu, kterému šel vzorně příkladem. Devatenáctiletý bek dal jeden gól, přidal sedm nahrávek a patřil k lídrům mužstva. Má skvěle nakročeno, taky má ale jednu malou nevýhodu. Stejně jako Jiříčka jej totiž draftoval Columbus, jen o rok dříve, a tak se dá čekat, že spolu právě oni dva mohou „soupeřit“ o místo v kádru Blue Jackets. V letošní sezoně bývalý obránce brněnské Komety nastupuje zatím za Regina Pats ve WHL.
 David Špaček – Minnesota Wild  Další z českých obránců, který odehrál výborný šampionát. Devatenáctiletý David Špaček, jehož v pátém kole posledního draftu NHL ulovila Minnesota, dal na turnaji tři góly a přidal k nim pět nahrávek. V Česku prošel mládeží Plzně a v Litoměřicích nakoukl i do Chance ligy. Teď hraje druhým rokem za Sherbrooke Phoenix v QMJHL, kde se mu bodově i herně náramně daří.
 Matyáš Šapovaliv – Vegas Golden Knights  Urostlý český útočník na juniorském šampionátu zaujal. Osmnáctiletý Matyáš Šapovaliv patřil k nejlepším hráčům českého týmu, kterému ke stříbru pomohl sedmi nahrávkami. V loňském draftu jej získalo ve druhém kole Las Vegas, se kterým kladenský odchovanec podepsal během mistrovství světa juniorů tříletý nováčkovský kontrakt. Další krok? NHL!
5
Fotogalerie

Výjimečná generace. 5 českých stříbrných juniorů, kteří brzy mohou hrát v NHL

Čeští hokejoví junioři ukončili dlouhá léta čekání a na mistrovství světa v Kanadě získali stříbro. O této generaci se bude mluvit ještě dlouho.

České stříbro nebylo dílem náhody. Naopak, v Kanadě startoval výjimečný český tým, který měl ve svých řadách řadu skvělých hráčů. Pět z nich by už brzy mohlo nastupovat i v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Jiříček – Columbus Blue Jackets

David Jiříček 20.jpg

Sedm zápasů, tři góly, čtyři nahrávky. Ne, to není bodová bilance útočníka z první útočné formace, ale elitního českého beka Davida Jiříčka na mistrovství světa juniorů. Devatenáctiletý obránce, který má ve sbírce i bronz z uplynulého světového šampionátu dospělých, na turnaji v Kanadě ukázal, jak moc je výjimečný. V letošní sezoně NHL odehrál dva zápasy za Columbus, který z něj udělal šestku posledního draftu. Další starty a body sbíral na farmě, dá se však čekat, že se brzy do NHL zase vrátí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jiří Kulich – Buffalo Sabres

Jiří Kulich 20.jpg

Stejně jako Jiříček prošel posledním draftem NHL, ve kterém si jej coby 28. hráče v pořadí vybralo Buffalo. A taky osmnáctiletý útočník prožil parádní šampionát. Dal sedm gólů, mimo jiné i ten postupový v semifinále se Švédy, přidal dvě nahrávky a dostal se i do All-Star týmu turnaje. V letošní sezoně nastupuje v AHL za Rochester, na kontě má zatím šest branek a deset asistencí, šance v NHL jej pravděpodobně nemine.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Stanislav Svozil – Columbus Blue Jackets

Stanislav Svozil 20.jpg

Na šampionátu v Kanadě byl kapitánem českého týmu, kterému šel vzorně příkladem. Devatenáctiletý bek dal jeden gól, přidal sedm nahrávek a patřil k lídrům mužstva. Má skvěle nakročeno, taky má ale jednu malou nevýhodu. Stejně jako Jiříčka jej totiž draftoval Columbus, jen o rok dříve, a tak se dá čekat, že spolu právě oni dva mohou „soupeřit“ o místo v kádru Blue Jackets. V letošní sezoně bývalý obránce brněnské Komety nastupuje zatím za Regina Pats ve WHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Špaček – Minnesota Wild

David Špaček 20.jpg

Další z českých obránců, který odehrál výborný šampionát. Devatenáctiletý David Špaček, jehož v pátém kole posledního draftu NHL ulovila Minnesota, dal na turnaji tři góly a přidal k nim pět nahrávek. V Česku prošel mládeží Plzně a v Litoměřicích nakoukl i do Chance ligy. Teď hraje druhým rokem za Sherbrooke Phoenix v QMJHL, kde se mu bodově i herně náramně daří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matyáš Šapovaliv – Vegas Golden Knights

Matyáš Šapovaliv 20.jpg

Urostlý český útočník na juniorském šampionátu zaujal. Osmnáctiletý Matyáš Šapovaliv patřil k nejlepším hráčům českého týmu, kterému ke stříbru pomohl sedmi nahrávkami. V loňském draftu jej získalo ve druhém kole Las Vegas, se kterým kladenský odchovanec podepsal během mistrovství světa juniorů tříletý nováčkovský kontrakt. Další krok? NHL!

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud